Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieBojujeme s oparom

Aj naši predkovia nazbierali niekoľko prírodných receptov na boj s oparom. Dnes sa o ne s vami podelíme. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová začne klasikou.

... zobraziť viac


Tri skvelé kúry pre krajšie vlasy

Pekné a zdravé vlasy potešia nejedno oko, ideálne by bolo, keby tie vlasy boli tie naše. Niečo pre to urobíme so zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou. Máme tri tipy na výborné vlasové kúry.

... zobraziť viac


Nápoj, sirup a zábal proti kašľu a boľavému hrdlu

Bolesť hrdla a kašeľ. To nie je v zime nič výnimočné a ak to nie je na lekára, vieme si pomôcť aj sami. Je niekoľko dobrých domácich receptov, začneme maslovým čajom. Ako si ho pripraviť, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Rozmaznávajme pleť v zime

Je zima a našej tvári to veľmi neprospieva. Líčka máme mrazom vyštípané, takže si zaslúžia trošku viac našej opatery. Tak poďme na prvý dnešný tip. Hnedá ryža ja bohatá na kyselinu linolovú, ktorá prospieva imunite a regeneruje. Takisto chráni srdce a znižuje úroveň zlého cholesterolu v krvi. Tak si predstavte, čo to urobí s vašou pokožkou na tvári. Čo potrebujeme na ryžovú masku povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Ihličie má veľa liečivých účinkov a je výborné ako prevencia

Keď je poriadna zima, ani o prechladnutie nie je núdza. Našli sme pre vás dva tipy na výborný a účinný sirup a nápoj z borovicového ihličia. Začneme sirupom. Jeho výroba vám veľa času nezaberie a presný návod povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Tipy na dokonalé medovníky

Kto by nechcel dokonalé medovníky? Asi máte osvedčený domáci recept na tie vaše, niekoľko vylepšení by ste však mohli oceniť. Dali sme ich dokopy so zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou.

... zobraziť viac


Tipy na upokojenie a dobrý spánok

Dnešné tipy sú z kategórie na upokojenie a dobrý spánok. Najmä ten dobrý spánok je viac než potrebný, aby sme boli plní sily a dobrej nálady. So zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou sme vybrali tri nápoje, ktoré naozaj pomáhajú: dva medzinárodné a jeden pravý, slovenský. Tak najprv poľský koktail na dobré spanie.

... zobraziť viac


Dve účinné kloktadlá na boľavé hrdlo

Je zima, prechladnúť môžeme ani nevieme ako. Alebo nás len bolí hrdlo. Teplota nikde, na tabletky ani na lekára to nie je, tak skúste naše tipy. Ten prvý je kloktadlo, ktorému naši predkovia hovorievali vlašské. Ako si ho vyrobíme, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Medovo-zázvorové lízanky proti kašľu

Chutné aj zdravé - táto kombinácia sa pri sladkostiach len tak nevidí. Máme pre vás jeden zaujímavý tip na detské lízanky proti kašľu. Čo je na nich zaujímavé a zdravé, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Voňavé bylinkové mydlo

Už sme si v našej rubrike vyrábali všeličo, aj vlastné tekuté mydlo. Teraz si vyrobíme mydlo bylinkové. Keďže to mydlo nebudeme vyrábať od podlahy, nebude to nič komplikované s keďže chceme mať to mydlo ako sa patrí, nebudeme šetriť na ingredienciách. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová vie, čo všetko budeme potrebovať.

... zobraziť viac


Cesnakový a cibuľový sirup

Obdobie prechladnutí sa blíži, preto je dobré mať poruke nejakú účinnú medecínu. Cesnakový a cibuľový sirup môžete používať aj ako dobrú prevenciu. Začneme sirupom cesnakový, čo potrebujeme na jeho výrobu povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Cibuľu môžeme skaramelizovať a potom zmraziť

Sú cibule a cibuľky, ktoré z nejakého dôvodu nemožno sušiť. Aj tak si ich môžeme odložiť na zimu. Cibuľu skaramelizujeme a potom ju zamrazíme. Ako na to, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Harmanček zosvetľuje vlasy a upokojuje nervovú sústavu

Harmanček môžete vysievať na jar aj na jeseň. Na vyklíčenie potrebuje svetlo, takže ho určite nezapravujte do pôdy, musí zostať na povrchu. Harmanček sa oficiálne volá rumanček kamilkový a je to jedna z najstarších liečivých bylín. Ten pravý rozoznáte tak, že len on má dutý kvet. 

... zobraziť viac


Levanduľový čaj je horký a zdravý

O výnimočne príjemných vlastnostiach levandule sme hovorili včera. Vieme ich využiť na relax a pomôže aj na žalúdok, takže urobme si levanduľový čaj. Poradí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Lipový olej, nálev a pleťová maska

Ak ste si nazbierali lipové kvety, môžete sa už teraz tešiť z toho, aký úžitok vám prinesú. Okrem toho, že lipa pomáha ako prevencia proti prechladnutiu, ocení ju aj vaša pokožka. Práve preto si vyrobíme lipový olej. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Skvelý čaj na všetky choroby z prechladnutia je z lipových kvetov

Lipový čaj je v našich končinách takmer legendárny - a nie je to náhoda. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Na niektoré pigmentové škvrny zaberajú tieto suroviny

Pôvod pigmentových škvŕn môže byť rôzny. Niektoré vytiahne slnko, iné sú pozápalové z akné a vyrážok, alebo sú hormonálneho pôvodu. Pigmentové škvrny, s ktorými si neviete rady, je najlepšie ukázať dermatológovi.

... zobraziť viac


Vyrobte si vlastné mandľové mlieko

Už ste ochutnali mandľové mlieko? Všakže je dobré? Aj sami si ho môžete vyrobiť - postup a ingrediencie nám prezradí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Krém na zmiernenie celulitídy

Núkať vám "patlaninky" na celulitídu je naozaj odvážny počin, nie všetko totiž zaberá. Ale ak chcete, môžete vyskúšať náš recept na výrobu telového mlieka, ktoré by malo minimálne zlepšiť kvalitu vašej pokožky. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová nám celý recept prezradí, začneme ingredienciou, ktorá by v žiadnom anticelulitídovom kréme nemala chýbať.

... zobraziť viac


Vyskúšajte domáci recept na pekné nechty

Mať pekné ruky a nechty je výborná vec. Pokiaľ máte v pláne navštíviť manikúru, alebo si ju viete urobiť sami, máme pre vás na doplnenie ešte niekoľko príjemných tipov. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Proti muchám bojujeme poriadkom, korením, kvetmi aj prievanom

Proti muchám sú najlepšie sieťky na oknách. Ak však sieťku nemôžete alebo z nejakého dôvodu nechcete mať, skúste tip, ktorý ponúka zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Domáci tip na lepší a pokojnejší spánok

Niekto spí ako zarezaný len čo si ľahne do postele, iní počítajú ovečky, obláčiky a niekedy zo zúfalstva aj makové zrnká. Ak máte veľké problémy so spánkom, treba vyhľadať odborníka. Teraz sa totiž budeme venovať tomu, ako sa vyspať nielen dobre, ale najmä výborne. Veľmi zaujímavý tip má pre nás zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová. 

 

... zobraziť viac


Cibuľový sirup či bravčová masť na mierny kašeľ

Pokašliavate? Môžete si na to pár dní naordinovať čaj zo šalvie alebo materinej dúšky, existujú aj radikálnejšie riešenia. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová nedá dopustiť na pevnú súčasť lekárničiek našich babičiek. 

... zobraziť viac


Nápoje na pobolievajúce hrdlo

Počasie sa tvári takmer jarne, ale ak fúka vietor, alebo sme to celkom neodhadli a vybrali sa von naľahko, môže sa stať, že nás z toho všetkého začne pobolievať hrdlo. Žiadna choroba, len to hrdlo boľavé. Ak nemáme angínu, tak sa z toho vieme dostať aj sami. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová pre nás niečo má.

... zobraziť viac


Boľavé hrdlo

Do 2 dl mierne teplej vody pridáme lyžičku soli a pár kvapiek alkoholu (alebo Alpy). Týmto kloktáme niekoľkokrát denne.

... zobraziť viac


Kašeľ

Cibuľu zalejeme medom a pripravíme si Cibuľový sirup. Zmierni kašeľ a uvoľní hlieny. Na hrudník si natrieme bravčovú masť.

... zobraziť viac


Prechladnutie

Do horúcej vody dáme soľ a do roztoku ponoríme nohy. Po 10. minútach utrieme, potrieme rozkrojeným cesnakom.

... zobraziť viac


Drsné lakte

Vymiešame zmes z dvoch lyžíc teplého medu a jednej lyžice citrónovej šťavy. Natrieme na drsný lakeť a necháme

... zobraziť viac


Vyvolať zvracanie

Zvracanie vyvoláme keď šupku z červenej reďkovky rozomelieme a zmiešame s octom a medom. Túto zmes zjeme.

... zobraziť viac


Popraskané pery

Pery natrieme medom. Aj keď nie sú popraskané, med pomáha k tomu, aby boli červenšie, hladšie a plnšie. Ešte lepšia je...

... zobraziť viac