Bojujeme s oparom

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieAj naši predkovia nazbierali niekoľko prírodných receptov na boj s oparom. Dnes sa o ne s vami podelíme. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová začne klasikou.

Ako vieme, cesnak je prirodzeným antibiotikom. Aplikujte ho priamo na herpes, pretože dokáže v priebehu 30 minút zničiť vírusy, znížiť opuch a urýchliť hojenie. Pri prvých náznakoch infekcie pomliaždite cesnak a natrite ním postihnuté miesto na niekoľko minút. Túto procedúru je potrebné zopakovať aspoň 3x denne.

Jedno malé upozornenie: cesnak nenechajte na pokožke či perách dlhšie ako pár minút. Býva totiž dosť agresívny a ak by ste ho nechali príliš dlho pôsobiť, mohol by podráždiť pokožku. Takže ho po pár minútach zotrite a opláchnite vodou.

Med sa takisto už po dlhé roky považuje za jeden z najlepších prírodných liekov a bojovníkov s infekciami. Ak už herpes prepukne, vďaka tejto ľudovej medicíne sa ho viete zbaviť skôr. Okrem toho pomáha zmierniť bolesť na pere a zmäkčuje chrastu. Určite sa presvedčte, že naozaj máte čistý a tepelne neupravený med, najlepšie priamo od medára, pretože ten funguje oveľa lepšie, ako bežný spracovaný med.

Rýchlejšiemu hojeniu oparu pomôže aj podpora zvnútra. Počas hojenia oparu pite pravidelne medovkový čaj. Ten vás posilní zvnútra a popritom si ním môžete sem-tam pretrieť miesto, kde sa vám tento nepríjemný pľuzgier objavil.

Zajtra potešíme maškrtníkov a recyklátorov v jednom. 

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 26.1.2017. V audio podobe si vypočujete tu >>>