Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieLeštíme nábytok

Vôňa vylešteného nábytku sa dá porovnať s máločím, väčšinou si ju pamätáme z návštev u starých rodičov. Aj keď máme nový moderný nábytok, vôbec to neznamená, že by sme ho nemali sem-tam preleštiť. Dnes sa budeme venovať dreveným aj iným kusom, vyrobíme si vlastné leštidlo. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Vyrobte si elixír mladosti

Dnes prinášajú dary Traja králi, aj my pre vás niečo máme. Konkrétne tip od našej poslucháčky Veroniky. Je to elixír mladosti. Táto tinktúra poriadne prekrvuje sliznice, z čoho vyplývajú určité výhody, a okrem toho sa budete cítiť oveľa lepšie, akoby plní života. Čo potrebujeme povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Kompaktná poleva na zdobenie medovníkov

Receptov na medovníky je naozaj veľa, väčšinou ich pečieme podľa rodinných receptov, niekedy skúšame aj niečo nové. Ak chcete medovníky zdobiť, máme pre vás tip na super kompaktnú polevu a jeden fígeľ, ako si zabezpečiť peknú okrúhlu kresbu. Najprv tá poleva. Čo potrebujeme povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Brusnicovo zázvorový punč a horúca čokoláda pre chvíle zimnej pohody

Dni sa skracujú, to znamená, že tých aktivít v exteriéri nebude večer až toľko. A pokiaľ predsa len niekde premrznete, určite vás zohreje náš tip na nealkoholický brusnicovo-zázvorový punč. Ingrediencie sú rôznorodé a výsledok stojí za to. Čo budeme potrebovať, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Pečený čaj vám spríjemní jeseň aj zimu

Pečený čaj je veľmi populárny, chutný a na sychravé dni ako stvorený. Ak ste si z leta zamrazili nejaké ovocie, alebo ho máte zavarené, máte na prípravu pečeného čaju to najdôležitejšie. Kompletný zoznam vecí potrebných povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová. 

... zobraziť viac


Vyrábame lepidlo, ktoré sa dá aj ochutnať

Blíži sa čas rôznych tvorivých aktivít, do ktorých môžete zapojiť aj deti, a pri ktorých budete potrebovať viac lepidla. Tak si ho vyrobíme. Ak pri lepení papiera z tohto lepidla ochutná vaše dieťa, nemusíte hneď utekať na pohotovosť. Je zo samých jedlých ingrediencií. Čo potrebujeme, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

 
... zobraziť viac


Šalviové cukríky na boľavé hrdlo aj na maškrtenie

Ak sa vám recept osvedčí, môžete ho používať aj len tak, na maškrtenie. Aké ingrediencie potrebujeme, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Recept na džem s pridávaním cukru počas varenia

Väčšina z nás má ten svoj recept a postup pri príprave džemov. Neviem ako u vás, u nás sa dáva cukor do ovocia, nechá sa postáť a potom to poctivo varíme a miešame. Dnes vám ponúkneme recept, v ktorom sa cukor pridáva až počas varenia. 

... zobraziť viac


Višne a orechy môžete mať aj v zime ako čerstvé

Sezóna sa utešene rozbehla, tak verím, že oceníte malý mix konzervovania. Najprv šikovný tip, ako zamraziť višne, keď ich chceme mať aj v zime ako čerstvé.  Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová. 

... zobraziť viac


Nakladáme uhorky bez konzervačných zmesí

Aj keď sú rôzne korenia a konzervačné zmesi najmä jednoduché na prípravu, možno stojí za to, aby ste si svoje zmesi namiešali sami. Dnes teda zakonzervujeme uhorky bez kupovaných zmesí. 

... zobraziť viac


Sterilizujeme papriku s cesnakom

Máte chuť stále skúšať v zaváraní niečo nové? V tom prípade pre vás máme bleskový a veľmi dobrý recept na papriku s cesnakom. Ako na to, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Šalviový sirup, nálev aj tinktúra

Ak vám šalvia kvitne v záhrade v hojnom počte, môžete si ju nasušiť, piť ju ako čaj a robiť z nej rôzne octy a nálevy, alebo jej môžete venovať pevné miesto vo vašej lekárničke. Čo potrebujeme na výrobu šalviového sirupu, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Pripravte si zdravý bylinkový alebo ovocný sirup

Dnes si vyrobíme bylinkový sirup. Akýkoľvek, pretože tieto dva recepty sú univerzálne. Prvý postup nám povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Domáca kúra na zmiernenie čiernych bodiek na tvári

O čiernych bodkách koluje veľa chýrov - čo vám zaručene pomôže, čo odstráni póry a podobne. Zlou správou je, že póry neodstráni nič, dajú sa len opticky zmenšiť a udržiavať ich čo najčistejšie od odumretej kože a mazu.

... zobraziť viac


Gél na hebké a pekné ruky

Dnes sa postaráme o to, aby boli naše ruky jemné a hebké bez ohľadu na to, či ich zaťažujeme v záhrade, v práci alebo na slniečku. Vyrobíme si vlastný gél. Na úvod len malé usmernenie od  zberateľky domácich receptov Miriam Štolfovej.

... zobraziť viac


Vlastné leštidlo na nábytok

Vôňa vylešteného nábytku sa dá porovnať s máločím, väčšinou si ju pamätáme z návštev u starých rodičov. Aj keď máme nový, moderný nábytok, neznamená to, že by sme ho nemali sem-tam preleštiť. Dnes sa budeme venovať dreveným aj iným kusom nábytku. Vyrobíme si vlastné leštidlo so zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou:

... zobraziť viac


Krém na zmiernenie celulitídy

Núkať vám "patlaninky" na celulitídu je naozaj odvážny počin, nie všetko totiž zaberá. Ale ak chcete, môžete vyskúšať náš recept na výrobu telového mlieka, ktoré by malo minimálne zlepšiť kvalitu vašej pokožky. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová nám celý recept prezradí, začneme ingredienciou, ktorá by v žiadnom anticelulitídovom kréme nemala chýbať.

... zobraziť viac


Rady pri pečení

Koľko dobrých rád ste pri pečení prebrali od svojej mamy? A tá zas od tej svojej? To sú tie pravé tipy, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Niektoré z nich nám ponúkne aj zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Boj proti mravcom

Nech už si o tom myslíme čokoľvek, mravce sú užitočné. Dokážu totiž zlikvidovať obrovské množstvá škodlivého hmyzu - žiaľ, o vošky sa starajú mimoriadne vzorne, čo zas spôsobuje, že tie nám likvidujú mladé stromčeky aj kríky. Čo si však počať, ak sa vám do interiéru nasťahuje veselá partia Ferdov? Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová ponúka najprv mierumilovné riešenie:

... zobraziť viac


Púpavový med a náhrada kávy

Dnes si vyrobíme náhradu kávy aj púpavový sirup. Za socializmu ho naše mamy vyrábali vo veľkom, postup povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Kvetom vo váze predĺžime život cukrom aj soľou

Veľkonočné sviatky už vyklopkávajú na dvere. Ak si chcete prikrášliť interiér rezanými kvetmi, vieme, čo robiť, aby ostali čo najdlhšie čerstvé. Povie nám to zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Vyskúšajte domáci recept na pekné nechty

Mať pekné ruky a nechty je výborná vec. Pokiaľ máte v pláne navštíviť manikúru, alebo si ju viete urobiť sami, máme pre vás na doplnenie ešte niekoľko príjemných tipov. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Mravce v byte

Mravce nám začali húfne prichádzať do bytu cez kuchynský balkón. Najprv som skúšala zastaviť túto inváziu soľou nasypanou na prístupovú cestu a všetky mravčeky, ktoré bežkali po kuchyni som striekala

... zobraziť viac


Rezná rana

Keď sa porežeme, na krvácajúcu ranu treba nasypať práškový cukor. Túto radu sme dostali od čitateľky Magdalény. Ja sama ju nemám vyskúšanú.

... zobraziť viac


Dierka do škrupiny pistácie

Ak si chceme zo škrupín pistáciových orechov urobiť náhrdelník, potrebujeme urobiť dierky. Škrupinky necháme na noc namočené v octe alebo cukrovej vode. Potom ich

... zobraziť viac


Kašeľ

Cibuľu zalejeme medom a pripravíme si Cibuľový sirup. Zmierni kašeľ a uvoľní hlieny. Na hrudník si natrieme bravčovú masť.

... zobraziť viac


Koža na pudingu

Aby sa na pudingu nevytvorila hrubá koža, na horúci puding nasypeme práškový cukor. Pri chladnutí zostane povrch

... zobraziť viac


Hrozienka do pečenia

Pred pečením hrozienka preberieme a zalejeme horúcou vodou. Necháme chvíľu odstáť, aby zväčšili objem. Potom necháme

... zobraziť viac


Popálený jazyk

Na popálený jazyk položíme čím skôr kocku cukru a necháme ju rozplynúť sa na jazyku. Ak nemáme po ruke cukor,

... zobraziť viac


Staré rožky

Staré rožky môžeme usušiť a zomlieť na strúhanku.

Alebo z nich vyrobíme sladkú maškrtu. Rozkrojíme na polovicu,...

... zobraziť viac