Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieRozmaznávajme pleť v zime

Je zima a našej tvári to veľmi neprospieva. Líčka máme mrazom vyštípané, takže si zaslúžia trošku viac našej opatery. Tak poďme na prvý dnešný tip. Hnedá ryža ja bohatá na kyselinu linolovú, ktorá prospieva imunite a regeneruje. Takisto chráni srdce a znižuje úroveň zlého cholesterolu v krvi. Tak si predstavte, čo to urobí s vašou pokožkou na tvári. Čo potrebujeme na ryžovú masku povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Slepá kura

Čo sa týka vianočného varenia, tam väčšinou dodržiavame tradície bez diskusie. Každý svoje. Na Silvestra by sme možno mohli trochu zaexperimentovať. Keďže je zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová z Liptova, rada sa s vami podelí o jeden výborný tradičný liptovský recept, ktorý môžete využiť aj inak ako v kapustnici. Je to slepá kura.

... zobraziť viac


Tipy na upokojenie a dobrý spánok

Dnešné tipy sú z kategórie na upokojenie a dobrý spánok. Najmä ten dobrý spánok je viac než potrebný, aby sme boli plní sily a dobrej nálady. So zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou sme vybrali tri nápoje, ktoré naozaj pomáhajú: dva medzinárodné a jeden pravý, slovenský. Tak najprv poľský koktail na dobré spanie.

... zobraziť viac


Brusnicovo zázvorový punč a horúca čokoláda pre chvíle zimnej pohody

Dni sa skracujú, to znamená, že tých aktivít v exteriéri nebude večer až toľko. A pokiaľ predsa len niekde premrznete, určite vás zohreje náš tip na nealkoholický brusnicovo-zázvorový punč. Ingrediencie sú rôznorodé a výsledok stojí za to. Čo budeme potrebovať, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Vyrobte si s nami domáce maslo a svoj vlastný syr

Domáce potraviny sú v kurze - nemusíte si ich kupovať, niektoré si viete urobiť aj doma. Dnes si teda vyrobíme domáce maslo a syr. Ako budete počuť od zberateľky domácich receptov Miriam Štolfovej, na výrobu vlastného masla toho veľa nepotrebujete.

... zobraziť viac


Prírodné odličovače tváre

Myslíte si, že dobrý odličovač musí byť mastný a len z drogérie? Nemusí. Odličovače nájdete aj v prírode alebo v chladničke. Stačí to len vyskúšať. Máme tipy pre všetky typy pleti. Najprv očista tváre, hovorí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Výborné tipy na vylepšenie palaciniek

Palacinky patria v našich končinách k najobľúbenejším detským pochúťkam, tak sme pre vás nazbierali niekoľko účinných tipov, ako môžete tie vaše ešte vylepšiť. Veľmi dôležitá je príprava samotného cesta. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Najlepšie hnojivo na muškáty je z droždia

Záhradkárom sa začala sezóna, svoje však potrebujú aj izbové rastlinky. Presádzame ich, obstrihávame a mohli by sme pridať aj ďalšie činnosti, ktoré svedčia ich kráse a zdraviu. Niečo na pekné listy má pre nás zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Na škvrny od červeného vína zaberie soľ aj mlieko

Je obdobie pôstu, takže si poniektorí radovánky svetské odpúšťate, ale aj tak nie je na škodu byť pripravení na poriadnu oslavu - najmä na jej následky. Aj keď vyliať na koberec trochu červeného vína sa nám môže prihodiť i počas romantického večera vo dvojici. Predpokladám, že takmer všetci ovládame prvú pomoc so soľou, pre istotu nám to zopakuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Nápoje na pobolievajúce hrdlo

Počasie sa tvári takmer jarne, ale ak fúka vietor, alebo sme to celkom neodhadli a vybrali sa von naľahko, môže sa stať, že nás z toho všetkého začne pobolievať hrdlo. Žiadna choroba, len to hrdlo boľavé. Ak nemáme angínu, tak sa z toho vieme dostať aj sami. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová pre nás niečo má.

... zobraziť viac


Spálená koža od slnka

Popáleninu od slnka natrieme majonézou alebo kyslou smotanou (cmarom) a necháme asi pol hodiny pôsobiť. Potom jemne umyjeme. Ak je popálenina veľká, postup

... zobraziť viac


Boľavé hrdlo

Do 2 dl mierne teplej vody pridáme lyžičku soli a pár kvapiek alkoholu (alebo Alpy). Týmto kloktáme niekoľkokrát denne.

... zobraziť viac


Prechladnutie

Do horúcej vody dáme soľ a do roztoku ponoríme nohy. Po 10. minútach utrieme, potrieme rozkrojeným cesnakom.

... zobraziť viac


Drsné lakte

Vymiešame zmes z dvoch lyžíc teplého medu a jednej lyžice citrónovej šťavy. Natrieme na drsný lakeť a necháme

... zobraziť viac


Farebné výšivky

Farebná výšivka bude opäť krásne žiariť, ak ju najskôr namočíme do cmaru a potom vyperieme.

... zobraziť viac


Červené ruky

Zemiaky uvaríme v šupke, olúpeme, roztlačíme s trochou mlieka na kašu. Týmto natrieme ruky ako obklad na noc a na to

... zobraziť viac


Ako sa vyhnúť opici

Najistejšie je nepiť alkohol vôbec. Keď už pijeme, tak určite nie nalačno. Pred oslavou sa treba dobre najesť. Najlepšie je

... zobraziť viac


Lesklé listy na izbových kvetoch

Aby sa listy izbových kvetín krásne leskli, občas ich potrieme pivom. Môžeme použiť aj zmes mlieka (1dl) a oleja

... zobraziť viac


Mäsové rezne

Mäso naklepávame na navlhčenej doske, aby šťava z mäsa nevsiakla do dosky. Aby sme zabránili zbytočnému hluku, pod...

... zobraziť viac


Kysnuté cesto

Cesto je ľahšie, keď do neho okrem kvasníc (droždia) pridáme aj kypriaci prášok. Na 1 kg múky 2 lyžičky kypriaceho...

... zobraziť viac


Kvások

Aby kvások dobre vykysol, najprv droždie (kvasnice) rozmiešame s troškou teplého mlieka a cukru na kašičku

... zobraziť viac