Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieČistíme mastné škvrny v kuchyni

Dnes to bude najmä stručne, ale tá hodnota informácie! Budeme čistiť kuchyňu od mastných škvŕn. Niekedy sa nám nejaká pritrafí, alebo musíme drhnúť mastný film na digestore, ktorý sme si pridlho nevšímali. Čo s tým, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Čistíme vaňu a sprchovú hlavicu

Vaňa je priestor, ktorý čistíme pravidelne, predsa len tam chodíme naboso a nebudeme čistiť seba v špinavej vani. Sprchovej hlavici venujeme menej pozornosti a keď už, niekedy môžeme byť poriadne prekvapení, koľko je na nej vodného kameňa. Takže dnes to všetko vyčistíme - aj vaňu, aj hlavicu. Ak sa vám nechce vaňu drhnúť, alebo máte problém s krížami, zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová má jeden zaujímavý tip. 

... zobraziť viac


Voňavé bylinkové mydlo

Už sme si v našej rubrike vyrábali všeličo, aj vlastné tekuté mydlo. Teraz si vyrobíme mydlo bylinkové. Keďže to mydlo nebudeme vyrábať od podlahy, nebude to nič komplikované s keďže chceme mať to mydlo ako sa patrí, nebudeme šetriť na ingredienciách. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová vie, čo všetko budeme potrebovať.

... zobraziť viac


Ako vyčistiť škvrny na sedadlách v aute

Bežne sa to robí tak, že odnesiete auto do umyvárne, kde vám ho vyčistia zvnútra aj zvonka. Stojí to síce o niečo viac, ale až tak často to nie je potrebné a aspoň sa s tým nemusíte trápiť. Medzi nami sú však ľudia, ktorí to vidia úplne inak a práve im je venovaná dnešná časť. 

... zobraziť viac


Domáci prášok na pranie

Dnes to bude nielen zručne ale bude to najmä stručne, aspoň čo sa prvého receptu týka. Domáci prací prášok vám zaberie minimum času. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Výroba tekutého mydla je veľmi jednoduchá

Ak sa vám minulo tekuté mydlo, alebo by ste chceli presne také, aké máte vyskúšané tuhé, len v tekutej forme ho nemajú, ľahká pomoc. Dokonca veľmi ľahká. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Jadrové mydlo je skvelé na všetky organické škvrny

Dnes sa zorientujeme v jednej veľmi dôležitej zložke niektorých eko výrobkov. Je to jadrové alebo žlčové mydlo. Majú ho v drogériách a je naozaj dobré vedieť, pod akým názvom ho vlastne v regáloch máme hľadať. Vysvetlí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Ako účinne vyleštiť okná a zrkadlá?

Dnes sa budeme venovať jednej z bytu milých činností - budeme umývať okná a zrkadlá. Vyvinieme niekoľko aktivít, ktoré nám pomôžu čistotu a lesk dlhšie udržať. Prvý tip od zberateľky domácich receptov Miriam Štolfovej sa týka okien:

... zobraziť viac


Naučme sa bezpečne zatĺkať klince

Sem tam sa každému z nás ocitne v ruke klinec s jasným cieľom - pritlč ma! Netreba sa toho báť, drobné opravy zvládne aj to najväčšie „polienko", takže dnes budeme so zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou radiť, ako urobiť veci poriadne.

... zobraziť viac


Starostlivosť o prútený nábytok

Jeho čas sa blíži a my budeme pripravení. Aby prútený nábytok vydržal čo najdlhšie, potrebuje vlhkosť. Ak ho máme v interiéri, dávame ho čo najďalej od radiátorov a iných vykurovacích telies a nesvedčí mu ani priame slnko. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Na snehobiele záclony je najlepšia sóda a soľ

Každá pani domáca veľmi dobre vie, aký je veľký rozdiel medzi bielymi a snehobielymi záclonami. Ak vám tie vaše prirástli k srdcu a nechcete sa s nimi rozlúčiť, nebodaj kupovať nejaké iné, tak si tie záclony môžete vybieliť aj na prírodný spôsob. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Návod na výrobu ekologického pracie gélu

Dnes si vyrobíme prací gél, značka: ekologický. Roky ho používa aj zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Kliešť - ako odstrániť

Vatový tampón alebo kúsok vaty navlhčíme, trošku namydlíme a priložíme namydlenou strsnou na kliešťa. Niekoľkokrát zakrúžime. Je úplne jedno, na ktorú stranu. Moc netlačíme - a kliešť je vonku.

... zobraziť viac


Ako prať EKO

Ak chceme šetriť práčku, prírodu, aj peňaženku, budeme dávať do práčky čo najmenej chémie. Prací prášok môžeme nahradiť

... zobraziť viac


Zaseknutý zips

Zaseknutý zips sa uvolní, ak po ňom prejdeme suchým mydlom.

... zobraziť viac


Klinec do steny

Do steny alebo tvrdého dreva zatčieme klinec oveľa ľahšie, keď ho pred tým omočíme v tekutom mydle. Môžeme aj

... zobraziť viac