Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieNápoj, sirup a zábal proti kašľu a boľavému hrdlu

Bolesť hrdla a kašeľ. To nie je v zime nič výnimočné a ak to nie je na lekára, vieme si pomôcť aj sami. Je niekoľko dobrých domácich receptov, začneme maslovým čajom. Ako si ho pripraviť, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Olej z levandule a echinacey pomôže na štípance od komárov

Komáre tento rok pomaly dosluhujú, to však neznamená, že si ešte nechcú trochu užiť. Štípance od komárov sú nepríjemné a týkajú sa väčšiny z nás, takže si dnes vyrobíme olejček na štípance od komárov. Čo potrebujeme na jeho výrobu povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Ako správne sušiť huby

Hubárska sezóna sa už začala a tento rok by sme si naozaj mali prísť na svoje. Aj huby patria po ovocí a zelenine k jedlám, ktoré treba vedieť uskladniť. Medzi najobľúbenejšie spôsoby patria mrazenie a sušenie. 

... zobraziť viac


Harmančekový a ružový olej

Ešte stále je dovolenkový čas. Ak sa chystáte niekam na cesty, je určite dobré mať pri sebe lekárničku. Možno sa vám tam podarí vtesnať aj niekoľko bylinkových preparátov. Predstavíme vám tie, ktoré by sa vám mohli zísť. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Vyrobte si nechtíkovú tinktúru, masť alebo ozdravný peeling na telo

Žijeme v dobe, kedy stačí zájsť do obchodu a kúpite si všetko, čo potrebujete. Tento šetrič času a energie je dobrá vec - a tá ešte lepšia je, že niektoré veci si môžete urobiť aj doma. Ušetria pár drobných a viete, čo v tom je.

... zobraziť viac


Nechtík lekársky je liečivá rastlinka, ktorá uľaví vašej koži

Dnes začíname s bylinkovou sériou. Je niekoľko základných kúskov, ktoré by mali byť v každej záhradke. Prečo je dobré mať vysadený nechtík lekársky, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Bojujme proti voškám prírodnými postrekmi I.

Dnes vytiahneme do boja proti voškám. Nie je to až taký márny boj, ako proti slizniakom, máme totiž niekoľko možností, ako na tie malé potvory, ktoré nám vedia zlikvidovať najmä mladé stromy a kríky.

... zobraziť viac


Ako vyčistíme kuchynskú dosku na krájanie?

S kuchynskými doskami na krájanie je to podobné ako s nožmi - máme svojich favoritov a mrzí nás, keď doslúžia. Dnes budeme drhnúť kuchynskú dosku na krájanie a predlžovať jej život. U zberateľky Miriam Štolfovej som bola pre rady, čo je na čistenie najlepšie. 

... zobraziť viac


Domáci vonný olej z levandule

Ak si spomeniete, jeden tip na olej do aromalampy sme vám už ponúkli. Tento je rovnako overený a veľmi účinný. Vyrába si ho aj zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Príjemnú vôňu v šatníku zabezpečia bylinky

Voňavú bielizeň však môžeme mať aj bez aviváže. Stačí na to levanduľa. Môžete si ju pestovať aj doma v črepníku. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová nám teraz povie, ako to urobiť, aby nám v šatníku voňala čo najdlhšie.

... zobraziť viac


Čo pomôže na zníženie teploty - 1. časť

Teplota je záležitosť nemilá, tak sa dnes pozrieme na to, ako si ju podľa niekoľkých domácich rád môžeme znížiť. Najprv si ale povieme to, akej vysokej teploty sa naše rady týkajú. 

... zobraziť viac


Zápal priedušiek

Na ľanovú látku rozotrieme bravčovú masť, na to dáme nastrúhaný chren. Priložíme na prsia tak, aby sa chren pritlačil

... zobraziť viac


Čistenie kožených predmetov

Kožené predmety vyčistíme handrou namočenou v octovej vode. Potom ich natrieme ľanovým

... zobraziť viac