Tri skvelé kúry pre krajšie vlasy

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informáciePekné a zdravé vlasy potešia nejedno oko, ideálne by bolo, keby tie vlasy boli tie naše. Niečo pre to urobíme so zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou. Máme tri tipy na výborné vlasové kúry.

Pomaranče sa vďaka bohatému obsahu vitamínu C, vitamínov skupiny B a množstvu ďalších výživných látok používajú na ošetrovanie vlasov. Navyše pôsobia protizápalovo a upokojujú činnosť mazových žliaz. Stačí, ak si vytlačíte šťavu z jedného pomaranča a poriadne ju vmasírujete do umytých vlasov. Po 15-minútovom pôsobení opláchnite. Pri pravidelnom používaní sa zbavíte nepoddajných vlasov bez lesku.

Cibuľová vlasová kúra nie je síce „voňavá“ a bude to asi chcieť trochu viac súkromia, ale o jej účinkoch by vám vedeli rozprávať aj naše staré mamy.

Proti mastným vlasom môžete bojovať vývarom: 2 cibule nakrájate na kolieska a povaríte v hrnčeku vody. Do mierne teplého vývaru môžete pridať aj lyžičku medu. Po 15-20 minútovom pôsobení vlasy poriadne opláchnite.

Ak chcete urobiť pre svoje vlasy niečo mimoriadne a vyčariť im zdravý lesk, doprajte im aspoň občas kávovú kúru: jednu polievkovú lyžicu najemno zomletej zrnkovej kávy zmiešame s dvoma lyžicami sladkej smotany na kašičku, do ktorej ešte pridáme šťavu z polovice citróna a nanesieme na umyté vlasy. Necháme pôsobiť  ¾ hodinu (najlepšie urobíme, ak si vlasy omotáme fóliou a potom ešte osuškou) a potom kúru dôkladne zmyjeme a vlasy osušíme. Zajtra sa popasujeme s oparom.

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 25.1.2017. V audio podobe si vypočujete tu >>>