Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácie2 postupy, ako skrášliť kvetináče pomocou borovicových šišiek

Šišky ako také sa používajú na dekorovanie už oddávna. Vnášajú do našich príbytkov čosi prírodné a zároveň sviatočné zvlášť v období Vianoc. No využiť sa dajú počas celého roka. Ak sa chystáte robiť poriadok v starých kvetináčoch či vázach, respektíve ich chcete vyhodiť, pozrite si najprv nasledujúci článok a fotografie. Možno máme pre vás inšpiráciu ako vdýchnuť týmto veciam nový život. 

... zobraziť viac


Netradičná vianočná dekorácia z bavlneného trička

Vianočné ozdoby môžu byť všelijaké a aj sú. Ak chcete mať doma naozaj niečo netradičné, stačí, ak oželiete staré bavlnené tričko. Čo ešte budeme potrebovať na bavlnenú guľu povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Vlastnoručne vyrobené vianočné pozdravy

Posielate pohľadnice? Dnes už to nie je tradičná forma pozdravu, ale môže byť netradičná. Najmä ak si vianočný pozdrav vyrobíte sami. Nepotrebujete na to veľa vecí, vymenuje ich zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová. 

... zobraziť viac


Triky pre zručných majstrov

Zruční majstri už majú svoje triky, ako si s čím poradiť. Takže naše dnešné rady sa budú týkať majstrov občasných a začiatočníkov. Najprv vyberieme zo steny klinec. To nie je nič ťažké, horšie je, ak si kliešťami poškodíte stenu. Čo robiť, aby sa to nestalo, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Jednoduchá samolepka

Dnes sa naučíme vyrábať samolepky. Nielen preto, že tým zamestnáte detváky, pokojne to môžete povýšiť na vkusné nálepky, ktorými si ozdobíte čokoľvek, na čom bude samolepka ochotná držať. Čo potrebujeme, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Výroba venca na hroby

Niekto už počas víkendu, niekto až po ňom, väčšina z nás však pôjde na hroby svojich blízkych. Ak ich chcete mať vyzdobené niečím pekným a trošku trvalejším - verím, že vás inšpiruje liptovský veniec na hroby.

... zobraziť viac


Sklenený svietnik s maskou tekvice

Stromy sú krásne, farebné a k tejto peknej jesennej atmosfére patria aj rôzne dekorácie z tekvice. Ak však chcete niečo trvácnejšie, môžete si s nami vyrobiť svietnik, ktorý síce z tekvice nie je, ale bude sa tak tváriť. Ako na to, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Púpavový med a náhrada kávy

Dnes si vyrobíme náhradu kávy aj púpavový sirup. Za socializmu ho naše mamy vyrábali vo veľkom, postup povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Ako sa starať o rezané kvety vo váze

Veľkonočná výzdoba je pekná, svieža a patria k nej aj narcisy alebo tulipány vo váze. Nielen týchto jarných kvietkov sa týkajú naše dnešné rady. Ako zabezpečiť rezaným kvetom výživu, o tom sme už hovorili, nájdete to v našom archíve. Dnes nám zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová povie, ako sa o ne starať aj po iných stránkach

... zobraziť viac


Ako vyklopiť jogurt z kelímka

Jogurt alebo kyslú smotanu dostaneme z plastového obalu takto: Odtrhneme vrchnák, lekímok otočíme hore dnom a do dna zabodneme ostrý nôž. Nôž vytiahneme a klepneme s kelímkom o hranu misky.

... zobraziť viac


Suchý zips

Suchý zips na topánkach alebo bundách po čase prestane dobre lepiť, nedá sa zatvoriť.
Zoberieme si nožík a prechádzame jeho chrbtom

... zobraziť viac


Roztrhané nylonové pančuchy (silónky)

Roztrhané silónky nevyhadzujeme. Použijeme ich ako prachovku. Pri utieraní prachu sa staticky nabíjajú a priťahujú 

... zobraziť viac


Zatĺkanie klincov

Pri zatĺkaní klincov si často klepneme po prstoch. Zvlášť, keď je klinec malý. Aby sme prstíky uchránili, urobíme si...

... zobraziť viac