Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieZohrievame si studené nohy

Studené nohy nikoho nepotešia. Z času na čas, najmä v tejto zime, sa niečo také pritrafí... Vieme si pomôcť kúpeľom, masážou, ale aj tým, čo jeme. Ako na studené nohy, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Alobal ako účinný čistič striebra

Dnes ukončíme naše alobalové tipy a potešíme najmä majiteľov strieborných kúskov. Masívne strieborné príbory sú opäť v kurze a s radou zberateľky domácich receptov Miriam Štolfovej budete mať tieto príbory krásne vyčistené.

... zobraziť viac


Čistíme porcelán a krištáľ

Dnes sa budeme starať o porcelán a krištáľ. Najmä kúsky po našich predkoch potrebujú niekedy generálne čistenie. Ako na to, aby vyzerali, že ich neohlodáva zub času, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Čistíme striebro chróm a nerez

Ako vyčistiť chróm a striebro, to sme už v našej rubrike preberali. Našli sme však ďalšie postupy, takže sa o ne s vami rady podelíme. Striebro sme doteraz drhli všeličím, dnes to bude bez drhnúcej činnosti. Postup prezradí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Recept na chutný domáci tekvicový chlieb

Niekedy nás pochytí túžba pripraviť niečo zásadné. A do tejto kategórie by mohol patriť aj vlastný chlieb. Jeseni kraľuje tekvica a je to v našom recepte hlavná surovina. Všetky ingrediencie vymenuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Soľ je výborný čistič na pripáleniny a organické škvrny

Aj so soľou sa dajú robiť divy. Najmä ak chceme niečo poriadne vyčistiť. Týka sa to aj prípadov ojedinelých, ako napríklad lepkavá žehlička. Čo s tým, poradí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Muchy nemusíte zabíjať, vyrobte si s nami na ne plašičku

Otravných múch sme sa už zbavovali - najmä vôňou. Dnes pritvrdíme a zvolíme boj psychologický. Dostal sa k nám šikovný trik, o ktorý sa s vami veľmi radi podelíme. 

... zobraziť viac


Nakladáme uhorky bez konzervačných zmesí

Aj keď sú rôzne korenia a konzervačné zmesi najmä jednoduché na prípravu, možno stojí za to, aby ste si svoje zmesi namiešali sami. Dnes teda zakonzervujeme uhorky bez kupovaných zmesí. 

... zobraziť viac


Sterilizujeme papriku s cesnakom

Máte chuť stále skúšať v zaváraní niečo nové? V tom prípade pre vás máme bleskový a veľmi dobrý recept na papriku s cesnakom. Ako na to, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Mrazíme huby

Huby môžeme sušiť, zavárať, ale aj mraziť. Mrazené huby si dokážu zachovať všetko, čo má správna huba mať, takže ak máte v mrazničke dosť miesta, môžeme sa do toho pustiť. So zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou.

... zobraziť viac


Zaváranie so soľou

Zaváranie - to by mohla byť téma až do konca roka. My sa sústredíme na nové zaváracie zážitky, a tak isto máme aj niekoľko vylepšení. Dnes budeme zavárať len so soľou. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Vyrobte si nechtíkovú tinktúru, masť alebo ozdravný peeling na telo

Žijeme v dobe, kedy stačí zájsť do obchodu a kúpite si všetko, čo potrebujete. Tento šetrič času a energie je dobrá vec - a tá ešte lepšia je, že niektoré veci si môžete urobiť aj doma. Ušetria pár drobných a viete, čo v tom je.

... zobraziť viac


Stačí cesnak, olej a soľ a máte skvelú cesnakovú pastu

Cesnak je zdravý a ak ho dobre zakonzervujete, budete mať z neho osoh niekoľko mesiacov. Pre niekoho je zber cesnakových výhonkov dávnou minulosťou, ale v niektorých oblastiach by ste to ešte mohli stihnúť. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Soľ, ocot a sóda pomôžu ekologicky vyčistiť odtok

Dnes s ľahkosťou vyčistíme zašpinený odpad. Niekedy už podľa nosa zistíme, že by bolo dobré trochu ho prepláchnuť. Prvý ultrarýchly tip nám povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Škvrny od potu čistí ocot, citrón, čpavok aj aspirín

Je teplo, potíme sa. Takže je celkom pochopiteľné, keď sa nám objaví pod pazuchami škvrna od potu. Horšie je, keď je to škvrna, ktorá sa nedá vyprať. Všetko sa dá, len treba vedieť ako. Povie nám to zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Recept na vlastný prášok do umývačky riadu

Aj keď si riad umývam sama, viem, že umývačky riadu fungujú na tabletách. Náš dnešný tip nie je tableta, bude to chcieť viac úkonov, ale nebude to nič dramatické, takže verím, že vám naše rozprávanie dobre poslúži. Čo všetko potrebujeme povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Výroba prášku na pranie pre farebnú bielizeň

Opäť ide o veľmi jednoduchý recept, čo sa týka výroby, aj keď tých ingrediencií je trochu viac. Všetky ich teraz vymenuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Zubná pasta pre dospelých

Výroba zubnej pasty pre dospelých je až podozrivo jednoduchá. Podozrivo preto, lebo toho veľa nepotrebujeme a postup, ten zvládne naozaj každý. Tak poďme na to so zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou. 

... zobraziť viac


Domáca zubná pasta

Nadišiel čas, aby sme sa venovali pokročilejším receptom. Aj keď nie je domáca zubná pasta pre deti na výrobu komplikovaná, predsa len, kto si už dnes vyrába zubnú pastu?

... zobraziť viac


Ako sa zbaviť slizniakov účinne a bez chémie

Že to bude bez chémie, to vám môžem sľúbiť už teraz. A či to bude účinné, to budete musieť vyskúšať sami. Niektoré rady dočasne zaberajú, iné nefungujú vôbec. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Domáci postrek proti burine a opatrenia proti škodcom

V kurze začínajú byť biozáhradky a prírodné záhrady, ktoré sú založené na spolupráci s prírodou, nie na jej potláčaní. Takže burina je vlastne súčasťou prírody. Na tom sa vieme zhodnúť. Pochybnosti nastanú keď sa presadí tam, kde chcete mať niečo úplne iné. 

... zobraziť viac


Návod na výrobu pesta zo žihľavy

Pesto je vynikajúca vec na špagety, do omáčok, ale aj na potretie zapekaných bagiet. A najlepšie na tom všetkom je to, že si ho vieme vyrobiť aj sami. My vám však ponúkneme recept na pesto zo žihľavy. Čo potrebujeme, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Vyrobte si vlastné mandľové mlieko

Už ste ochutnali mandľové mlieko? Všakže je dobré? Aj sami si ho môžete vyrobiť - postup a ingrediencie nám prezradí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Rady pri pečení

Koľko dobrých rád ste pri pečení prebrali od svojej mamy? A tá zas od tej svojej? To sú tie pravé tipy, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Niektoré z nich nám ponúkne aj zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Boj proti mravcom

Nech už si o tom myslíme čokoľvek, mravce sú užitočné. Dokážu totiž zlikvidovať obrovské množstvá škodlivého hmyzu - žiaľ, o vošky sa starajú mimoriadne vzorne, čo zas spôsobuje, že tie nám likvidujú mladé stromčeky aj kríky. Čo si však počať, ak sa vám do interiéru nasťahuje veselá partia Ferdov? Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová ponúka najprv mierumilovné riešenie:

... zobraziť viac


Poraďme si s pripálenou žehličkou

Nestáva sa to často, ale keď sa to už prihodí, môžeme podľahnúť dojmu, že pripálená žehlička môže ísť akurát tak do triedeného odpadu. Nemusí to tak byť, ak sa nám ju podarí vyčistiť. Niekoľko dobrých rád má pre nás zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Starostlivosť o prútený nábytok

Jeho čas sa blíži a my budeme pripravení. Aby prútený nábytok vydržal čo najdlhšie, potrebuje vlhkosť. Ak ho máme v interiéri, dávame ho čo najďalej od radiátorov a iných vykurovacích telies a nesvedčí mu ani priame slnko. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Odmrazovanie mrazničky pomocou teplej vody či soli

Pokiaľ nemá vaša mraznička schopnosť odmraziť sa sama, musíme priložiť ruku k dielu. Aby sme pri mrazničke neprestáli pol dňa, skúsime si to urýchliť. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová začne klasikou:

... zobraziť viac


Kvetom vo váze predĺžime život cukrom aj soľou

Veľkonočné sviatky už vyklopkávajú na dvere. Ak si chcete prikrášliť interiér rezanými kvetmi, vieme, čo robiť, aby ostali čo najdlhšie čerstvé. Povie nám to zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Ako vyčistíme kuchynskú dosku na krájanie?

S kuchynskými doskami na krájanie je to podobné ako s nožmi - máme svojich favoritov a mrzí nás, keď doslúžia. Dnes budeme drhnúť kuchynskú dosku na krájanie a predlžovať jej život. U zberateľky Miriam Štolfovej som bola pre rady, čo je na čistenie najlepšie. 

... zobraziť viac

Stránky