Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieTipy na dokonalé medovníky

Kto by nechcel dokonalé medovníky? Asi máte osvedčený domáci recept na tie vaše, niekoľko vylepšení by ste však mohli oceniť. Dali sme ich dokopy so zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou.

... zobraziť viac


Recept na chutný domáci tekvicový chlieb

Niekedy nás pochytí túžba pripraviť niečo zásadné. A do tejto kategórie by mohol patriť aj vlastný chlieb. Jeseni kraľuje tekvica a je to v našom recepte hlavná surovina. Všetky ingrediencie vymenuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Vyrábame lepidlo, ktoré sa dá aj ochutnať

Blíži sa čas rôznych tvorivých aktivít, do ktorých môžete zapojiť aj deti, a pri ktorých budete potrebovať viac lepidla. Tak si ho vyrobíme. Ak pri lepení papiera z tohto lepidla ochutná vaše dieťa, nemusíte hneď utekať na pohotovosť. Je zo samých jedlých ingrediencií. Čo potrebujeme, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

 
... zobraziť viac


Skvelé tipy na bábovku snov

Ak si myslíte, že skvostnú bábovku vyčaruje len vaša stará mama, je na čase zmeniť to. Nielen bábovkové myslenie, ale aj výsledok na tanieri. So zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou pre vás máme niekoľko vylepšení, ktoré povýšia vašu bábovku na gurmánsky zážitok. To prvé sa týka postupu pri výrobe cesta. 

... zobraziť viac


Rady na opuchnuté, podráždené oči a kruhy pod očami

Opuchli vám oči? Ak je to od únavy, alebo po prebdenej noci, vieme si s tým poradiť. Väčšinu pomocníkov máme v chladničke alebo v špajzi. Máme aj niečo na oči podráždené. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Z vajcových škrupiniek vyrobíte kriedu a vyčistíte nimi aj vázy

Pokračujeme v tipoch, ako využiť škrupinky z vajec. Veľkou zábavou pre deti by mohla byť výroba kriedy. Vôbec to nie je komplikované a pod vašim dozorom to určite zvládnu. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Výborné tipy na vylepšenie palaciniek

Palacinky patria v našich končinách k najobľúbenejším detským pochúťkam, tak sme pre vás nazbierali niekoľko účinných tipov, ako môžete tie vaše ešte vylepšiť. Veľmi dôležitá je príprava samotného cesta. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Rady pri pečení

Koľko dobrých rád ste pri pečení prebrali od svojej mamy? A tá zas od tej svojej? To sú tie pravé tipy, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Niektoré z nich nám ponúkne aj zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Čistiaci prostriedok na vlasy z ražnej múky

Vlasy - koruna krásy. Môžeme s tým len súhlasiť. Pohľad na pekné vlasy je predsa len jeden z tých príjemnejších. Dnes to bude veľmi zaujímavá inšpirácia. Zberateľky domácich receptov Miriam Štolfovej som sa opýtala, kedy budeme mať naozaj krásne vlasy.

... zobraziť viac


Čistenie predmetov z chrómu

Včera sme sa zabávali drhnutím lesklého antikoru, dnes si dokonale vyčistíme všetko z matného chrómu. Zásobu užitočných rád má pre nás zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Ako mať krásne a zdravé vlasy + video

Vlasy zlepšia svoju kvalitu, prestanú vypadávať a získajú objem, ak ich budeme umývať ražnou múkou. Naozaj stačí len najemno mletá ražná múka a voda. Leona má vlastnú skúsenosť a dôkaz vo videu.

... zobraziť viac


Chrómové predmety

Chrómové predmety sa budú krásne lesknúť, keď ich vyčistíme handričkou poprášenou múkou. Môžeme použiť aj na chrómové časti auta.

... zobraziť viac


Hrozienka do pečenia

Pred pečením hrozienka preberieme a zalejeme horúcou vodou. Necháme chvíľu odstáť, aby zväčšili objem. Potom necháme

... zobraziť viac


Zamrazená cibuľa

Zamrazenú cibuľku pred smažením vyváľame v múke, aby sa nám nepripálila. Navyše bude aj pekne chrumkavá.

... zobraziť viac


Kysnuté cesto

Cesto je ľahšie, keď do neho okrem kvasníc (droždia) pridáme aj kypriaci prášok. Na 1 kg múky 2 lyžičky kypriaceho...

... zobraziť viac