Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieNápoj, sirup a zábal proti kašľu a boľavému hrdlu

Bolesť hrdla a kašeľ. To nie je v zime nič výnimočné a ak to nie je na lekára, vieme si pomôcť aj sami. Je niekoľko dobrých domácich receptov, začneme maslovým čajom. Ako si ho pripraviť, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Slepá kura

Čo sa týka vianočného varenia, tam väčšinou dodržiavame tradície bez diskusie. Každý svoje. Na Silvestra by sme možno mohli trochu zaexperimentovať. Keďže je zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová z Liptova, rada sa s vami podelí o jeden výborný tradičný liptovský recept, ktorý môžete využiť aj inak ako v kapustnici. Je to slepá kura.

... zobraziť viac


Vyrábame lojové gule a kŕmidlo z PET fľaše pre vtáčiky

Štebot vtákov nás dokáže naladiť na príjemnú strunu, okrem toho sú veľmi užitočné, takže by sme sa im mali za to všetko v zime odmeniť. Keď mrzne, ťažšie sa operencom hľadá potrava. Môžeme im pomôcť a pripraviť pre ne krmivo. Rôzne kŕmidlá a gule nemusíte kupovať. V rámci domácej prírodovedy ich môžete vyrobiť. Najprv to teda skúsime s lojovými guľami. Postup povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Skvelé tipy na bábovku snov

Ak si myslíte, že skvostnú bábovku vyčaruje len vaša stará mama, je na čase zmeniť to. Nielen bábovkové myslenie, ale aj výsledok na tanieri. So zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou pre vás máme niekoľko vylepšení, ktoré povýšia vašu bábovku na gurmánsky zážitok. To prvé sa týka postupu pri výrobe cesta. 

... zobraziť viac


Mrazíme huby

Huby môžeme sušiť, zavárať, ale aj mraziť. Mrazené huby si dokážu zachovať všetko, čo má správna huba mať, takže ak máte v mrazničke dosť miesta, môžeme sa do toho pustiť. So zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou.

... zobraziť viac


Vyrobte si nechtíkovú tinktúru, masť alebo ozdravný peeling na telo

Žijeme v dobe, kedy stačí zájsť do obchodu a kúpite si všetko, čo potrebujete. Tento šetrič času a energie je dobrá vec - a tá ešte lepšia je, že niektoré veci si môžete urobiť aj doma. Ušetria pár drobných a viete, čo v tom je.

... zobraziť viac


Cibuľový sirup či bravčová masť na mierny kašeľ

Pokašliavate? Môžete si na to pár dní naordinovať čaj zo šalvie alebo materinej dúšky, existujú aj radikálnejšie riešenia. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová nedá dopustiť na pevnú súčasť lekárničiek našich babičiek. 

... zobraziť viac


Na drobné popáleniny pomôže aloe vera aj nechtíková masť

Každému z nás sa z času na čas stane, že sa trošku pripáli o žehličku, alebo podrží dlhšie palec na plechu. Aby to bolelo čo najkratšie a neostali nám žiadne viditeľné pozostatky našej roztržitosti, zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová vybrala tie, ktoré má odskúšané.

... zobraziť viac


Kašeľ

Cibuľu zalejeme medom a pripravíme si Cibuľový sirup. Zmierni kašeľ a uvoľní hlieny. Na hrudník si natrieme bravčovú masť.

... zobraziť viac


Zápal priedušiek

Na ľanovú látku rozotrieme bravčovú masť, na to dáme nastrúhaný chren. Priložíme na prsia tak, aby sa chren pritlačil

... zobraziť viac


Ako sa vyhnúť opici

Najistejšie je nepiť alkohol vôbec. Keď už pijeme, tak určite nie nalačno. Pred oslavou sa treba dobre najesť. Najlepšie je

... zobraziť viac


Stratený hlas

Stratený hlas vracia šťava z čerstvého kapustného listu. List sa môže aj žuť. Alebo: 2-3 strúčiky cesnaku rozotriemme a podusíme

... zobraziť viac


Žuvačka na oblečení

Prilepenú žuvačku z oblečenia odstránime potieraním kúskom ľadu, alebo oblečenie vložíme na chvíľu do mrazničky. Žuvačka...

... zobraziť viac