Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieAko zjesť žihľavu?

Žihľava sa dá veľmi jednoducho zjesť v surovom stave, aj keď má pŕhlivé lístočky.

... zobraziť viac


Nápoj, sirup a zábal proti kašľu a boľavému hrdlu

Bolesť hrdla a kašeľ. To nie je v zime nič výnimočné a ak to nie je na lekára, vieme si pomôcť aj sami. Je niekoľko dobrých domácich receptov, začneme maslovým čajom. Ako si ho pripraviť, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Počas horúčav nás ochladia tie správne potraviny

Teplým dňom ani zďaleka nie je koniec, každý sa s horúčavami vyrovnávame po svojom. Niekoľko rád nám ponúkne aj zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová. 

... zobraziť viac


Pre zdravé vlasy žihľavu, pre šedivé čierny čaj

V piatok sme si tónovali vlasy, dnes pokračujeme v starostlivosti. Starať sa môžete aj o vlásky šedivé - aj tie môžu mať pekný lesk, prípadne sýtejší, či svetlejší odtieň. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Ako vlasy tónovať?

Hneď na úvod treba povedať, že vďaka dnešným tipom sa vám vlasy nezafarbia z hnedej na blond, vieme však niečo urobiť s odtieňom prírodným spôsobom. Začneme blonďavým prelivom. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Výborné tipy na vylepšenie palaciniek

Palacinky patria v našich končinách k najobľúbenejším detským pochúťkam, tak sme pre vás nazbierali niekoľko účinných tipov, ako môžete tie vaše ešte vylepšiť. Veľmi dôležitá je príprava samotného cesta. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Kávovou usadeninou hnojíme rastlinky podľa ich druhu

Dnes podávame kávu a čaj. Rastlinky to veľmi ocenia. Niečo sme naznačili v piatok - dnes budeme oveľa konkrétnejšie. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Kvetom vieme dodať živiny kávovou usadeninou

Pred nami sú teplejšie dni, prichádza leto a pokiaľ máte kvety doma na balkóne alebo v záhrade, oceníte, keď sa im bude dariť. Môžeme im v tom pomôcť aj my – hnojivami, ktoré pre ne urobíme a smelo ich môžeme nazvať ekologické. So zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou sa najprv postaráme o izbové rastlinky.

... zobraziť viac


Najlepšie hnojivo na muškáty je z droždia

Záhradkárom sa začala sezóna, svoje však potrebujú aj izbové rastlinky. Presádzame ich, obstrihávame a mohli by sme pridať aj ďalšie činnosti, ktoré svedčia ich kráse a zdraviu. Niečo na pekné listy má pre nás zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Potraviny, ktoré Vás ochladia

V horúcich letných dňoch je dobré konzumovať ochladzujúce potraviny. Niektoré z nich Vás možno prekvapia (káva, čaj, čokoláda), avšak fungujú rovnako ako zakysané výrobky (kefír, jogurt, zákys), ostré

... zobraziť viac


Šedivé vlasy

Vriacou vodou zalejeme 3 vrecúška čierneho čaju, vetvičku šalvie a rozmarínu. Necháme vylúhovať. Odvarom

... zobraziť viac


Životabudič

Ak sa cítime mizerne, unavene a potrebujeme byť fit (učiť sa na skúšku, dokončiť prácu, pozbierať sa...), nepomôže káva,

... zobraziť viac


Mušky okolo kvetináča

Aby sa okolo kvetináčov izbových rastlín nemnožili malé mušky, posypeme zeminu vylúhovaným čajom.

... zobraziť viac