Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieJednoduchý prírodný repelent, ktorý funguje!

Objavila som ju ako víťazku plážovej výzvy v kurze PZP. Hovorí si Jana Lesana a je to mega eko bio žienka. Okamžite som prešmejdila jej blog, na ktorom je pár skvelých článkov a kúpila si jej ebook Sprievodca netoxickou domácnosťou. Neváhala som ani minútu, pretože ma presvedčila o svojich kvalitných vedomostiach a skúsenostiach z tejto oblasti okamžite.

... zobraziť viac


Ako zjesť žihľavu?

Žihľava sa dá veľmi jednoducho zjesť v surovom stave, aj keď má pŕhlivé lístočky.

... zobraziť viac


Odstraňujeme rôzne pachy a zápachy

Dnes budeme odstraňovať pachy a zápachy. Aj keď sa v našej rubrike väčšinou venujeme predmetom, čo sa týka pachov, začneme pekne od seba. Pár dobrých tipov má zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Bylinkové kúry po prehýrenej noci

Privítať nový rok sa patrí. Ak sa však do toho pustíte príliš bujaro, je dobré poznať niekoľko životabudičov, ktoré vás postavia na nohy. Využijeme na to tie najúčinnejšie bylinky a zmesi. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Bylinkové kúry pre lepšie trávenie

Ak potrebujete dostať po Vianociach svoje trávenie do normálu, potešíme vás prírodnými tipmi. Prvú pomoc ponúka zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová. 

... zobraziť viac


Tipy na upokojenie a dobrý spánok

Dnešné tipy sú z kategórie na upokojenie a dobrý spánok. Najmä ten dobrý spánok je viac než potrebný, aby sme boli plní sily a dobrej nálady. So zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou sme vybrali tri nápoje, ktoré naozaj pomáhajú: dva medzinárodné a jeden pravý, slovenský. Tak najprv poľský koktail na dobré spanie.

... zobraziť viac


Dve účinné kloktadlá na boľavé hrdlo

Je zima, prechladnúť môžeme ani nevieme ako. Alebo nás len bolí hrdlo. Teplota nikde, na tabletky ani na lekára to nie je, tak skúste naše tipy. Ten prvý je kloktadlo, ktorému naši predkovia hovorievali vlašské. Ako si ho vyrobíme, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Vyskúšajte skvelé relaxačné bylinkové kúpele

Aj keď je po víkende, tak sa mi javí, že si zaslúžime poriadny bylinkový kúpeľ. Chce to menšiu prípravu, pretože pre vás máme hneď dva tipy. Ako správne namiešať harmančekovo-repíkový kúpeľ a prečo je táto kombinácia dobrá, to nám povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Výroba kvapiek z valeriány lekárskej

Dnes si vyrobíme tinktúru z koreňa Valeriány lekárskej. Táto zaujímavá a najmä mimoriadne silná bylinka má výborné upokojujúce účinky. Poznali ju už naši predkovia a hojne ju  využívali ju na spokojný spánok.

... zobraziť viac


Šalviové cukríky na boľavé hrdlo aj na maškrtenie

Ak sa vám recept osvedčí, môžete ho používať aj len tak, na maškrtenie. Aké ingrediencie potrebujeme, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Voňavé bylinkové mydlo

Už sme si v našej rubrike vyrábali všeličo, aj vlastné tekuté mydlo. Teraz si vyrobíme mydlo bylinkové. Keďže to mydlo nebudeme vyrábať od podlahy, nebude to nič komplikované s keďže chceme mať to mydlo ako sa patrí, nebudeme šetriť na ingredienciách. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová vie, čo všetko budeme potrebovať.

... zobraziť viac


Bylinky môžete mraziť v oleji aj v masle

Nie všetky bylinky sa dajú mraziť len tak, ako ich vložíme do mraziacej nádobky. Niektoré zhnednú alebo sú po rozmrazení na kašu. Aby sme si nemuseli pamätať, ktoré sú ktoré, máme pre vás dobrý tip na to, ako ich uchovať v mrazničke bez toho, aby prišli o svoje dobré vlastnosti. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Olej z levandule a echinacey pomôže na štípance od komárov

Komáre tento rok pomaly dosluhujú, to však neznamená, že si ešte nechcú trochu užiť. Štípance od komárov sú nepríjemné a týkajú sa väčšiny z nás, takže si dnes vyrobíme olejček na štípance od komárov. Čo potrebujeme na jeho výrobu povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Vyrobte si s nami naozajstný telový krém

Dnes si vyrobíme naozajstný telový krém. Takže rukávy vyhrnúť, najprv nám zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová povie, čo budeme potrebovať:

... zobraziť viac


Nakladáme uhorky bez konzervačných zmesí

Aj keď sú rôzne korenia a konzervačné zmesi najmä jednoduché na prípravu, možno stojí za to, aby ste si svoje zmesi namiešali sami. Dnes teda zakonzervujeme uhorky bez kupovaných zmesí. 

... zobraziť viac


Harmanček zosvetľuje vlasy a upokojuje nervovú sústavu

Harmanček môžete vysievať na jar aj na jeseň. Na vyklíčenie potrebuje svetlo, takže ho určite nezapravujte do pôdy, musí zostať na povrchu. Harmanček sa oficiálne volá rumanček kamilkový a je to jedna z najstarších liečivých bylín. Ten pravý rozoznáte tak, že len on má dutý kvet. 

... zobraziť viac


Harmanček je obľúbená bylinka

Kto by nepoznal harmanček? Je to ďalšia užitočná bylinka, ktorá u nás rastie. Prečo by nás mala zaujímať, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Levanduľový čaj je horký a zdravý

O výnimočne príjemných vlastnostiach levandule sme hovorili včera. Vieme ich využiť na relax a pomôže aj na žalúdok, takže urobme si levanduľový čaj. Poradí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Levanduľa upokojuje, výborne pôsobí na kožu aj na žalúdok

Ešte nás čakajú dve zaujímavé bylinky, ktoré môžete pestovať aj v kvetináči na balkóne a potom sa pustíme do zavárania. Dnes je teda na rade levanduľa, ktorá je symbolom aromaterapie. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Harmančekový a ružový olej

Ešte stále je dovolenkový čas. Ak sa chystáte niekam na cesty, je určite dobré mať pri sebe lekárničku. Možno sa vám tam podarí vtesnať aj niekoľko bylinkových preparátov. Predstavíme vám tie, ktoré by sa vám mohli zísť. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Mätová tinktúra alebo olej

Mäta je nenáročná bylinka, ktorá nemusí mať veľa slnka a ocení pravidelné polievanie. Dnes si vyrobíme mätový nálev, tinktúru a olej. Ten veľmi dobre pôsobí najmä pri stuhnutých svaloch. Ako na to, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Mäta pieporná má pozitívne účinky na trávenie aj na pokožku

Niektoré bylinky môžete pestovať aj na balkóne. Ak zasadíte mätu do väčšieho kvetináča a bude v polotieni, odvďačí sa vám peknými a zdravými lístkami. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová nám teraz povie, prečo je dobré mať mätu po ruke.

... zobraziť viac


Šalviový sirup, nálev aj tinktúra

Ak vám šalvia kvitne v záhrade v hojnom počte, môžete si ju nasušiť, piť ju ako čaj a robiť z nej rôzne octy a nálevy, alebo jej môžete venovať pevné miesto vo vašej lekárničke. Čo potrebujeme na výrobu šalviového sirupu, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Šalvia je skvelá na dezinfekciu a oceníte ju aj v kuchyni

Šalviu môžeme pokojne pasovať za bylinkovú princeznú. V ľudovom liečiteľstve a v prevencii hrá jednu z hlavných úloh, takže naozaj škoda by bola nevyužiť jej účinky. Čo všetko z nej môžeme mať, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Skvelý čaj na všetky choroby z prechladnutia je z lipových kvetov

Lipový čaj je v našich končinách takmer legendárny - a nie je to náhoda. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Nechtík lekársky je liečivá rastlinka, ktorá uľaví vašej koži

Dnes začíname s bylinkovou sériou. Je niekoľko základných kúskov, ktoré by mali byť v každej záhradke. Prečo je dobré mať vysadený nechtík lekársky, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Pripravte si zdravý bylinkový alebo ovocný sirup

Dnes si vyrobíme bylinkový sirup. Akýkoľvek, pretože tieto dva recepty sú univerzálne. Prvý postup nám povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Domáci odpudzovač hmyzu účinkuje výborne a dobre vyzerá

Leto je stvorené aj na to, aby sme si mohli večer posedieť na balkóne, terase alebo pred chalupou. Aby nás pri tom neotravovali všakovaké lietajúce potvorky, vyrobíme si vlastný odpudzovač hmyzu. Je to pekné ako dekorácia a dobre nám to poslúži. Čo všetko potrebujeme, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Svieža domáca ústna voda

Naše recepty zvládne každý. Aj v tomto smere si dávame záležať na výbere. Aj keď výroba ústnej vody zaváňa menšou alchýmiou, nie je to ťažké. Pustíme sa do toho so zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou.

... zobraziť viac


Je ideálny čas na zber šalviových kvetov a žihľavy

Dnes to bude malý bylinkový mix - obidve bylinky, o ktorých budeme hovoriť, majú liečivé a podporné účinky a aj ich u nás ľahko nájdete. 

... zobraziť viac

Stránky