Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieZohrievame si studené nohy

Studené nohy nikoho nepotešia. Z času na čas, najmä v tejto zime, sa niečo také pritrafí... Vieme si pomôcť kúpeľom, masážou, ale aj tým, čo jeme. Ako na studené nohy, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Nápoj, sirup a zábal proti kašľu a boľavému hrdlu

Bolesť hrdla a kašeľ. To nie je v zime nič výnimočné a ak to nie je na lekára, vieme si pomôcť aj sami. Je niekoľko dobrých domácich receptov, začneme maslovým čajom. Ako si ho pripraviť, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Čistíme sporák a platničky

Čím viac varíme, tým častejšie sa musíme starať o sporák a je úplne jedno, či je to sporák plynový alebo elektrický, či má sklokeramickú dosku alebo platničky. So zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou ponúkame niekoľko vylepšení pri údržbe.

... zobraziť viac


Drobné a užitočné rady pre domácnosť

Niekedy nám dokážu znepríjemniť život drobnosti, ktoré síce nie sú veľmi zásadné, ale boli by sme radšej, keby sme na ne ani myslieť nemuseli. So zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou sme vybrali tri tipy, ktoré by sa vám mohli zísť. Máte doma vešiačiky, ktoré padajú? Tak počúvajte.

... zobraziť viac


Čistíme plastové nádobky a plastový riad

Plastové nádoby a riad - to nie je v našich domácnostiach nič ojedinelé a výnimkou nie je ani to, že ich v niektorých prípadoch nevieme vydrhnúť. Niekoľko tipov má pre nás zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Čistíme mastné škvrny v kuchyni

Dnes to bude najmä stručne, ale tá hodnota informácie! Budeme čistiť kuchyňu od mastných škvŕn. Niekedy sa nám nejaká pritrafí, alebo musíme drhnúť mastný film na digestore, ktorý sme si pridlho nevšímali. Čo s tým, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Tri základné veci, keď vŕzga posteľ

Ak vám vŕzga posteľ, môže si to odniesť nielen váš pokojný spánok ale najmä nervová sústava. V tom prípade pomôže zopár údržbárskych klasík. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Bylinky môžete mraziť v oleji aj v masle

Nie všetky bylinky sa dajú mraziť len tak, ako ich vložíme do mraziacej nádobky. Niektoré zhnednú alebo sú po rozmrazení na kašu. Aby sme si nemuseli pamätať, ktoré sú ktoré, máme pre vás dobrý tip na to, ako ich uchovať v mrazničke bez toho, aby prišli o svoje dobré vlastnosti. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Soľ je výborný čistič na pripáleniny a organické škvrny

Aj so soľou sa dajú robiť divy. Najmä ak chceme niečo poriadne vyčistiť. Týka sa to aj prípadov ojedinelých, ako napríklad lepkavá žehlička. Čo s tým, poradí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Tieto potraviny vám nahradia chýbajúce vajíčka

Vajíčka sa dajú aj úspešne nahradiť, takže vaša hlava zábudlivá si to nemusí vôbec vyčítať. Šikovné rady nazbierala zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová. 

... zobraziť viac


Cibuľu môžeme skaramelizovať a potom zmraziť

Sú cibule a cibuľky, ktoré z nejakého dôvodu nemožno sušiť. Aj tak si ich môžeme odložiť na zimu. Cibuľu skaramelizujeme a potom ju zamrazíme. Ako na to, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Harmanček zosvetľuje vlasy a upokojuje nervovú sústavu

Harmanček môžete vysievať na jar aj na jeseň. Na vyklíčenie potrebuje svetlo, takže ho určite nezapravujte do pôdy, musí zostať na povrchu. Harmanček sa oficiálne volá rumanček kamilkový a je to jedna z najstarších liečivých bylín. Ten pravý rozoznáte tak, že len on má dutý kvet. 

... zobraziť viac


Levanduľa upokojuje, výborne pôsobí na kožu aj na žalúdok

Ešte nás čakajú dve zaujímavé bylinky, ktoré môžete pestovať aj v kvetináči na balkóne a potom sa pustíme do zavárania. Dnes je teda na rade levanduľa, ktorá je symbolom aromaterapie. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Harmančekový a ružový olej

Ešte stále je dovolenkový čas. Ak sa chystáte niekam na cesty, je určite dobré mať pri sebe lekárničku. Možno sa vám tam podarí vtesnať aj niekoľko bylinkových preparátov. Predstavíme vám tie, ktoré by sa vám mohli zísť. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Mätová tinktúra alebo olej

Mäta je nenáročná bylinka, ktorá nemusí mať veľa slnka a ocení pravidelné polievanie. Dnes si vyrobíme mätový nálev, tinktúru a olej. Ten veľmi dobre pôsobí najmä pri stuhnutých svaloch. Ako na to, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Lipový olej, nálev a pleťová maska

Ak ste si nazbierali lipové kvety, môžete sa už teraz tešiť z toho, aký úžitok vám prinesú. Okrem toho, že lipa pomáha ako prevencia proti prechladnutiu, ocení ju aj vaša pokožka. Práve preto si vyrobíme lipový olej. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Nechtík lekársky je liečivá rastlinka, ktorá uľaví vašej koži

Dnes začíname s bylinkovou sériou. Je niekoľko základných kúskov, ktoré by mali byť v každej záhradke. Prečo je dobré mať vysadený nechtík lekársky, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Žihľavu môžeme jesť, piť a môžeme využiť aj korienky

O mimoriadne liečivých účinkoch žihľavy sme hovorili včera, dnes vám dáme niekoľko tipov na to, ako ich môžete využiť. Opäť si urobíme žihľavový čaj, ale tentoraz to nebude z listov. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Najlepšie hnojivo na muškáty je z droždia

Záhradkárom sa začala sezóna, svoje však potrebujú aj izbové rastlinky. Presádzame ich, obstrihávame a mohli by sme pridať aj ďalšie činnosti, ktoré svedčia ich kráse a zdraviu. Niečo na pekné listy má pre nás zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Naučme sa bezpečne zatĺkať klince

Sem tam sa každému z nás ocitne v ruke klinec s jasným cieľom - pritlč ma! Netreba sa toho báť, drobné opravy zvládne aj to najväčšie „polienko", takže dnes budeme so zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou radiť, ako urobiť veci poriadne.

... zobraziť viac


Starostlivosť o prútený nábytok

Jeho čas sa blíži a my budeme pripravení. Aby prútený nábytok vydržal čo najdlhšie, potrebuje vlhkosť. Ak ho máme v interiéri, dávame ho čo najďalej od radiátorov a iných vykurovacích telies a nesvedčí mu ani priame slnko. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Ako vyčistíme kuchynskú dosku na krájanie?

S kuchynskými doskami na krájanie je to podobné ako s nožmi - máme svojich favoritov a mrzí nás, keď doslúžia. Dnes budeme drhnúť kuchynskú dosku na krájanie a predlžovať jej život. U zberateľky Miriam Štolfovej som bola pre rady, čo je na čistenie najlepšie. 

... zobraziť viac


Vyskúšajte domáci recept na pekné nechty

Mať pekné ruky a nechty je výborná vec. Pokiaľ máte v pláne navštíviť manikúru, alebo si ju viete urobiť sami, máme pre vás na doplnenie ešte niekoľko príjemných tipov. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Čo je dobré na antikor?

Koľkokrát ste si už povedali, že vám bol ten nerezový drez čert dlžný? Všetko na ňom vidno, treba ho leštiť a vodný kameň ho má evidentne medzi favoritmi. Dnes teda budeme drhnúť všetko z antikoru. Aké základné zložky na to potrebujeme, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Domáci vonný olej z levandule

Ak si spomeniete, jeden tip na olej do aromalampy sme vám už ponúkli. Tento je rovnako overený a veľmi účinný. Vyrába si ho aj zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Ako predĺžime sviečkam životnosť?

Ak ste mali včera romantický večer, čo by sa patrilo na MDŽ, možno ste si povedali, prečo tá sviečka nehorí dlhšie... Aj s tým sa dá niečo urobiť, zo svojej zbierky vyberá dobré rady zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Jánsky olej je mimoriadne liečivý

Otvorené rany, čerstvé poranenia, ošetrovanie pokožky, pri seknutí v krížoch, na bolesť chrbtice, aj pri drobných popáleninách. Na to všetko pomáha jánsky olej. Je to olej z jednej z najliečivejších byliniek - z trezalky, alebo presnejšie z ľubovníka bodkovaného.

... zobraziť viac


Vši vo vlasoch

Zmiešame jedlý olej a alpu. Nanesieme na vlasy až ku korienkom. Potom zabalíme do igelitu a uteráka asi na hodinu. Umyjeme bežným šampónom. Tento zábal opakujeme

... zobraziť viac


Nádcha

Na vreckovku nakvapkáme trochu eukalyptového oleja alebo alpy a pravidelne inhalujeme. Pomôže aj prepláchnutie

... zobraziť viac


Drsné lakte

Vymiešame zmes z dvoch lyžíc teplého medu a jednej lyžice citrónovej šťavy. Natrieme na drsný lakeť a necháme

... zobraziť viac

Stránky