Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieČistíme stavebnicové kocky a vázy s úzkym hrdlom

Dnes to budú dva jednoduché a vysoko účinné tipy na čistenie. Čistenie stavebnicových kociek aj vysokých váz patria k chuťovkám, ktoré si vyžadujú príliš veľa nášho času, takže každá dobrá rada sa hodí. Ako na kocky, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Ako vyčistiť zvieracie chlpy v interiéri

Domáce zvieratká bývajú v drvivej väčšine oddané... Pes sa teší nášmu príchodu domov aj vtedy, keď nám niečo nevyšlo, mačka sa pritúli aj inokedy ako keď ide iba o jedlo a ešte aj morča na nás sem-tam chápavo žmurkne. Ale tie chlpy! Niečo s tým urobíme. Začneme klasikou, ktorú nám pripomenie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Cibuľový veniec môže byť aj peknou ozdobou

Keď už sme tú cibuľu tak poctivo okopávali a starali sa o ňu, mali by sme si ju aj dobre uskladniť. Nie je to žiadna veda, aj keď na niektoré veci si treba dať pozor - najmä na vlhkosť. Svoje tipy prezradí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová. 

... zobraziť viac


Ako nepotrhať silonky

Nedávno som vám sľúbila ďalšie tipy, ako využiť roztrhnuté silonky. Jeden mimoriadne zaujímavý ponúka zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Domáci repelent

Komárov je zatiaľ minimum, aj to len tie otužilejšie typy, zato kliešte ani hľadať nemusíme. Aby sa na nás nenalepili, skúsime si vyrobiť domáci repelent. Najprv nám však zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová ponúkne tip, ktorý takisto zaberie:

... zobraziť viac


Roztrhnuté silonky môžeme využiť aj v kúpeľni

Pokračujeme v našom silonkovom ťažení. Vďaka silonkam, ktoré už nebudete nosiť, môžete vyriešiť nejeden detail, napríklad v kúpeľni. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Silonky s očkom môžeme recyklovať v záhradke

Jeden by neveril, akí dokážu byť ľudia vynaliezaví. V našom silonkovom prípade je to dobre, pretože aj dnes pre vás máme niekoľko tipov, ako punčoškám, hoci aj s očkom, môžeme predĺžiť život. Osvedčili sa ako výborná pomôcka pri upratovaní. Teraz si s nimi niečo pekné zložíme. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Roztrhnuté silonky môžeme zrecyklovať

Očko na pančuchách? Čo už s nimi, chytíme a s príslušným komentárom hodíme silonky na večný odpočinok do smetného koša. Časy, keď ich používali majstri v aute namiesto klinového remeňa sú síce dávno preč, avšak my pre vás máme niekoľko veľmi praktických tipov, ako môžete zničené silonky ešte zrecyklovať. Hovorí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Zvieracie chlpy na prádle

Aby sme z prádla odstránili zvieracie chlpy (psík aj mačička sú skvelí kamaráti, ale tie chlpy.... :)), do pračky spolu s prádlom vložíme silonky. Najlepšie

... zobraziť viac


Roztrhané nylonové pančuchy (silónky)

Roztrhané silónky nevyhadzujeme. Použijeme ich ako prachovku. Pri utieraní prachu sa staticky nabíjajú a priťahujú 

... zobraziť viac


Broskyňa má malé plody

Ak rodí broskyňa malé plody, treba obaliť kmeň stromu v jeseni obyčajnými dámskymi silónkami.

... zobraziť viac