Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieVyrábame sušené vianočné dekorácie z citrusov

Dnes vám ponúkneme zaujímavý tip na hravé, voňavé a najmä veľmi pekné dekorácie na vianočný čas. Treba ich však urobiť vopred, aby ste v deň D mali všetko pekne pripravené. Naučíme sa vyrábať ruže a sušené ozdoby z citrusov.  Ako na to, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová. 

... zobraziť viac


Vyrábame koláčovú a sušienkovú lízanku

Už sme vyrábali cukríky aj lízanky, dnes to budú opäť lízanky, len s tým rozdielom, že nie sú na lízanie. Sú to lízanky koláčová a keksíková. Znie to zaujímavo, chutiť to chutí, tak poďme na to. Ako si vyrobíme koláčové lízanky, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Výroba vlastnej sviečky

Novembrové dni nie je možné oddeliť od sviečkovej manifestácie rok predtým - v marci. Dnes ju považujeme, ako znie jedna z definícií, za jedno z najdôležitejších vystúpení občanov a veriacich proti komunistickému režimu. Sviečky sa budú zapaľovať aj dnes pri príležitosti výročia 17. novembra. Ak žiadnu nemáte, môžete si ju vyrobiť. Čo budete potrebovať povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Na dôkladné čistenie mikrovlnky je výborný ocot aj citrón

Čo všetko sa nalepí na steny mikrovlnky zvnútra? Určite sa nad tým nejeden rozum zamyslel. My to skúmať nebudeme a radšej sa pustíme do čistenia. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová nám povie, ako si prácu uľahčiť a najmä zefektívniť čistenie. 

... zobraziť viac


Ako vyfúknuť vajíčko + VIDEO

Na vyfúknutie vajíčka nám stačí 1 dierka, 1 slamka s kolienkom a 1 minúta. Do vajíčka urobíme dierku ostrými nožnicami. Do dierky vložíme slamku a

... zobraziť viac


Zavárané uhorky

Uhorky pred nakladaním do pohárov niekoľkokrát prepichneme špáradlom, špajdlou alebo hrubou ihlou. Uhorka

... zobraziť viac


Tuk pri vyprážaní

Tuk (olej alebo masť) pri vyprážaní sa neprepáli, ak do neho vložíme kúsok mrkvy, alebo kúsok chlebovej kôrky.

... zobraziť viac


Diera väčšia ako skrutka

Ak sa stane, že sme vyvŕtali dieru väčšiu ako je skrutka. Zoberieme niekoľko zápaliek alebo špiliek...

... zobraziť viac