Nápoj, sirup a zábal proti kašľu a boľavému hrdlu

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informáciePripravíme si ho z 250 ml horúceho čierneho čaju, do ktorého pridáme jednu polievkovú lyžicu masla a 1 polievkovú lyžicu medu. Takisto pomôže teplé mlieko s pretlačeným cesnakom a medom. Rovnako jednoduchý je aj ďalší tip.

Účinný sirup proti kašľu pre deti aj dospelých si môžeme pripraviť tak, že zmiešame po rovnakom  dieli z kvalitného jedlého oleja, medu a citrónovej šťavy. Všetky prísady dobre zmiešame a v priebehu dňa niekoľkokrát užívame po malej lyžičke. 

Na boľavé hrdlo poznáme niekoľko domácich receptov. Môžete si urobiť aj obklad. Ak nejde o angínu, vyskúšajte mastný nočný obklad, ktorým si treba omotať krk cez noc.

Budete potrebovať kus plátna, ktorý natenko potriete čistou bravčovou masťou a posypete strúhaným muškátovým orieškom. Na túto mastnú vrstvu priložte ešte jedno čisté a tenké plátenko a omotajte okolo krku. Nakoniec obaľte krk šálom a ráno by mala byť bolesť preč.

A ešte tu máme jeden tip na boľavé hrdlo - klasický obklad: látku namočte do studenej vody, vyžmýkajte a obaľte si ňou hrdlo. Prekryte to igelitom a zabaľte to ďalšou vrstvou - suchou látkou. Aby bol obklad účinný, odporúča sa mať ho na krku minimálne 80 minút, niekde sa spomínajú aj 2 hodiny.

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 24.1.2017. V audio podobe si vypočujete tu >>>