Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieTipy na dokonalé medovníky

Kto by nechcel dokonalé medovníky? Asi máte osvedčený domáci recept na tie vaše, niekoľko vylepšení by ste však mohli oceniť. Dali sme ich dokopy so zberateľkou domácich receptov Miriam Štolfovou.

... zobraziť viac


Špeciálne vydanie, v ktorom je takmer všetko o vajíčkach

Dnes si budeme užívať vajíčkové radovánky - aby som to spresnila, máme niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu stať sa odborníkom na vajíčka. Ako rozoznáte vajíčko varené od surového, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Kompaktná poleva na zdobenie medovníkov

Receptov na medovníky je naozaj veľa, väčšinou ich pečieme podľa rodinných receptov, niekedy skúšame aj niečo nové. Ak chcete medovníky zdobiť, máme pre vás tip na super kompaktnú polevu a jeden fígeľ, ako si zabezpečiť peknú okrúhlu kresbu. Najprv tá poleva. Čo potrebujeme povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Marhule aj fialky pôsobia na pleť ako energetická bomba

Počas leta je pleť na tvári namáhaná, takže dnes urobíme niečo pre to, aby sme ju mali zdravú a sviežu. Na prvý recept použijeme marhule. Prečo práve toto ovocie povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Ako sa zbaviť slizniakov účinne a bez chémie

Že to bude bez chémie, to vám môžem sľúbiť už teraz. A či to bude účinné, to budete musieť vyskúšať sami. Niektoré rady dočasne zaberajú, iné nefungujú vôbec. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Z vajcových škrupiniek vyrobíte kriedu a vyčistíte nimi aj vázy

Pokračujeme v tipoch, ako využiť škrupinky z vajec. Veľkou zábavou pre deti by mohla byť výroba kriedy. Vôbec to nie je komplikované a pod vašim dozorom to určite zvládnu. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Škrupinky z vajec dodajú paradajkám výživu a zdravie

Ak máte málo vápnika v tele, niektorí lekári odporúčajú urobiť si z vaječných škrupín múčku a zamiešať do jogurtu, potom zjesť. Pri škrupinách ostaneme, akurát sa nebudeme starať o svoje kosti, ale o rastlinky. Niekoľko tipov má pre nás zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Výborné tipy na vylepšenie palaciniek

Palacinky patria v našich končinách k najobľúbenejším detským pochúťkam, tak sme pre vás nazbierali niekoľko účinných tipov, ako môžete tie vaše ešte vylepšiť. Veľmi dôležitá je príprava samotného cesta. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Žihľavu môžeme jesť, piť a môžeme využiť aj korienky

O mimoriadne liečivých účinkoch žihľavy sme hovorili včera, dnes vám dáme niekoľko tipov na to, ako ich môžete využiť. Opäť si urobíme žihľavový čaj, ale tentoraz to nebude z listov. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Vyskúšajte domáci recept na pekné nechty

Mať pekné ruky a nechty je výborná vec. Pokiaľ máte v pláne navštíviť manikúru, alebo si ju viete urobiť sami, máme pre vás na doplnenie ešte niekoľko príjemných tipov. Zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

... zobraziť viac


Prvá pomoc pri presolenej polievke

Nie všetci sa oddávame vareniu každou svojou bunkou, niekedy pri tom myslíme na všeličo a potom to musíme jesť... Na presolenú polievku existuje niekoľko dobrých rád. Podelí sa s nami zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

... zobraziť viac


Na drobné popáleniny pomôže aloe vera aj nechtíková masť

Každému z nás sa z času na čas stane, že sa trošku pripáli o žehličku, alebo podrží dlhšie palec na plechu. Aby to bolelo čo najkratšie a neostali nám žiadne viditeľné pozostatky našej roztržitosti, zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová vybrala tie, ktoré má odskúšané.

... zobraziť viac


Bielizeň bude biela

Bielizeň bude nádherne biela, keď spolu s ňou vyperieme ľanové (alebo bavlnené)  vrecúško plné vaječných škrupín.

... zobraziť viac


Presádzanie fikusu

Pri presádzaní fikusu dáme na dno nového kvetináča celé čerstvé vajce. Kvetinke sa bude lepšie dariť.

... zobraziť viac


Presolená polievka alebo omáčka

Ak sa nám podarilo polievku, či omáčku presoliť, pomôže povariť v nej kôrky chleba. Chlieb do...

... zobraziť viac


Staré rožky

Staré rožky môžeme usušiť a zomlieť na strúhanku.

Alebo z nich vyrobíme sladkú maškrtu. Rozkrojíme na polovicu,...

... zobraziť viac


Popálenina

Ak si popálime prst, treba sa hneď chytiť za ucho. Je jedno ktoré. Funguje to. Silnejšiu popáleninu hneď strčíme pod studenú

... zobraziť viac