Využívame kefku z riasenky

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieTentoraz to bude najmä dámska jazda – farbičky a ceruzky na tvár sa týkajú predovšetkým žien. So zberateľkou domácich receptov  Miriam Štolfovou, sa pokúsime oživiť maskaru, ktorá dosluhuje:

Do zaschnutej riasenky kvapneme niekoľko kvapiek očných kvapiek, chvíľku počkáme a premiešame. Druhou možnosťou je naliať do misky teplú vodu a namočiť do nej špirálu časťou, kde sa nachádza náplň. Počkáme približne 5 minút a potom dobre premiešame.

Riasenky sú tu s nami na obmedzený čas s pevne limitovaným množstvom náplne. Ak predsa len definitívne doslúži, môžeme ju ešte využiť.

Pomocou kefky z riasenky ľahko vyčistíme ťažko dostupné miesta na elektronike aj na klávesnici od počítača.

Rovnako pomôže aj pri čistení iných – ťažko dostupných miest v domácnosti, napríklad aj pri čistení odtoku v kúpeľni alebo v kuchynskom dreze. Nielen na čistenie nám kefka poslúži.

Takisto ju môžeme po dôkladnom vyčistení použiť ako kefku na obočie alebo na pery. Na kefku nanesieme balzam na pery a jemne prechádzame po povrchu pier. Výsledkom budú jemné pery bez kúskov zoschnutej a stvrdnutej kože.

A ešte tu máme jeden dobrý tip. Ak potrebujete prekryť šediny a zafarbiť vlasové korienky, kefka vám skvele poslúži, pomôže zafarbiť aj tie miesta, ktoré sú pri farbení ťažšie dostupné.

Okrem toho vám kefka zo špirály výborne vyčistí nechty.

A nezabudneme na tú jednu podstatnú a dôležitú vec. Nech už kefku z maskary použijete na čokoľvek, predtým ju musíme vyčistiť od farby na riasy. 

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 3.5.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>