Výroba bublifuku

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácie



Keď vyskúšate veľký bublifuk, ktorý robí obrovské bubliny, iný už nebudete chcieť. Samozrejme, za predpokladu, že sa pustíte do výroby spolu s nami. Potom už len stačí nabrať trochu zručnosti a môžete detváky ohurovať veľkými bublinami.

Najprv si vyrobíme rám na bubliny. Pokračuje zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

Budete potrebovať 2 hrubšie slamky a nejakú nitku alebo tenší motúz, mali by byť najmenej 6 a najviac 8 krát dlhšie ako dĺžka jednej slamky.

Nitku prevlečte cez obidve slamky a vznikne rám na bubliny. Rám teda máme a môžeme sa pustiť do výroby bublinovej vody.

Budeme potrebovať:
6 šálok vody, ½ šálky prostriedku na umývanie riadu, ½ šálky kukuričného škrobu (alebo kukuričnej múky), 1 polievkovú lyžicu prášku do pečiva a 1 polievkovú lyžicu glycerínu. 

Postup: Za stáleho miešania rozpustite kukuričný škrob vo vode, jemne vmiešajte zvyšné ingrediencie tak, aby nevznikla pena. Pred použitím nechajte bublinovú vodu na hodinu postáť.

Vodu môžete priebežne pomaly premiešať, aby sa vám na dne nádoby nerobili usadeniny. Teraz nasleduje postup robenia bublín.

Prútik na bublinky ponorte do namiešanej vody a po vybratí ho roztiahnite. Pomôže vám pri bublinkovaní jemný vetrík, ak nie – musíte poriadne fúkať. Lepšie sa vám bude hrať s bublinami, keď je trochu pod mrakom a vlhkejší vzduch.

A ešte jedno upozornenie - dávajte pozor, aby ste pri namáčaní prúta nerobili veľa peny. Možno vám to nepôjde hneď na začiatku ako bublinovému veľmajstrovi, pri troche cviku a trpezlivosti však budete robiť bubliny jedna radosť. 

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 5.10.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>