Pekná a voňavá dekorácia malého vianočného stromčeka

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informáciePekných vianočných dekorácií nie je nikdy dosť. Ak si ich vyrobíte sami, budete mať o radosť navyše. Voňavý stromček z vetvičiek tuje je na výrobu nenáročný a bude vyzerať pekne. Je len na vás, či si ho postavíte na terasu alebo do izby. Ako na to, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

Potrebujeme vetvičky tuje 7-10 ks každú inej dĺžky, cca 30 kúskov celej škorice, balíček klinčekov, badián, sušené kolieska pomarančov a citrónov, rôzne dekoratívne sušené prírodniny a pomôcky na výrobu: tavnú pištoľ, plastové vedierko od jogurtu, špagát a aranžérsku hmotu.

Čo sa týka dekorácií, máte slobodný výber, buď to budete mať na prírodno alebo na veľkolepo, podľa toho, čo sa vám hodí.

Ideme vyrábať: do plastového vedierka vložíme aranžérsku hmotu tak, aby vyplnila celé vedierko. Zvonka naň nalepíme pomocou tavnej pištole celú škoricu. Ukladáme jednu vedľa druhej až oblepíme celé vedierko.

Do hmoty napicháme vetvičky tuje tak, že najdlhšiu dáme do stredu, kratšie okolo nej a tie najkratšie na okraj. Keď ich obtočíme špagátom, vznikne nám stromček. Do aranžérskej hmoty na spodnom okraji stromčeka napicháme klinčeky jeden vedľa druhého.

Stromček ozdobíme sušenými prírodninami a voňavými koreninami, ktoré pripevníme pomocou tavnej pištole. Nakoniec na vrch nalepíme hviezdu alebo ju vyrobíme z badiánovej hviezdičky.

Tento stromček bude tešiť nielen oči, ale aj krásne prevonia celý byt alebo dom. Takisto si môžete dať tento stromček na terasu, len ho dajte na také miesto, aby vám ho neodfúklo.