Odstraňujeme rôzne pachy a zápachy

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieDnes budeme odstraňovať pachy a zápachy. Aj keď sa v našej rubrike väčšinou venujeme predmetom, čo sa týka pachov, začneme pekne od seba. Pár dobrých tipov má zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

Starostí s rybím dychom vás zbaví plátok citróna, stačí ho chvíľu povaľovať v ústach. Zápachu na rukách sa tiež zbavíte kúskom citróna. Zápach od cibule na nožoch odstráňte pomocou hrste navlhčenej soli, ktorou nôž potriete.

V kuchyni varíme, skladujeme tam potraviny, takže čas od času vôbec nie je zlý nápad trochu si to tam prevoňať. Pachu v kuchyni sa zbavíte prevarením aromatických bylín v otvorenom hrnci – mäta, šalvia, levanduľa, pamajorán, harmanček alebo materina dúška do seba tieto pachy pohltia. Ak neholdujete bylinkám, rovnakú prácu urobí aj prevarená voda s octom.

Máme pre vás aj zaujímavú pomôcku, ktorá odstraňuje pachy v skrinkách. Ak postavíte do skrinky, v ktorej uchovávate potraviny, nádobku so zomletým dreveným uhlím, bude pohlcovať všetky vedľajšie pachy. Uhlie však treba čas od času vymeniť.

Ak si doma fajčíte, starým dobrým čističom vzduchu je ocot. Cigaretový zápach v obývačke absorbuje miska s octovou vodou. Síce to bude zas cítiť octom, ale ten viete pekne vyvetrať. Misky odporúčam rozložiť po izbe na noc.

Na cigaretový puch máme ešte jeden fígeľ: nad keramickou miskou spáľte bobkový list.  Ideálne je, keď bude len čmudiť. Dym z bobkového listu pohltí ten cigaretový zápach. 

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 3.1.2017. V audio podobe si vypočujete tu >>>