Netradičná vianočná dekorácia z bavlneného trička

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieVianočné ozdoby môžu byť všelijaké a aj sú. Ak chcete mať doma naozaj niečo netradičné, stačí, ak oželiete staré bavlnené tričko. Čo ešte budeme potrebovať na bavlnenú guľu povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

Budeme potrebovať: staré bavlnené tričko, nožnice, špagátik, knihu menších rozmerov a dekoratívnu stuhu. O knihu sa báť nemusíte, prežije to, len ju použijeme ako pomôcku. Začneme postrihaním trička na pásik hrubý približne 2 cm. Striháme ho paralelne so smerom, v ktorom sa naťahuje. Potom každý pás naťahujeme, kým sa jeho okraje nestočia.

Okolo knižky namotáme niekoľko pásikov, potom ich dáme z knihy dole. Vznikne nám ovál z pásikov, ktorý cez stred previažeme špagátikom a na koncoch prestrihneme. Ak je pásikový ovál dostatočne hrubý, teda na knihe bolo namotaných dostatočné množstvo pásikov, po zviazaní a prestrihnutí koncov vznikne brmbolec. Tento zastrihneme do tvaru gule a rozstrapatíme.

Na špagátiku uviažeme uzol na konci, aby sa dala guľa zavesiť a ozdobíme ešte mašľou z dekoratívnej stuhy.

Pre extra vianočný vzhľad ju môžeme posypať glitrami, ktoré zabezpečia farebné odlesky. Alebo ju  môžete postriekať farebným sprejom, len tak, ako slabý poprašok, dajte ale pozor, aby ste si nepostriekali aj niečo, čo by ste nechceli. 

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 21.12.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>