Namixujte si účinnú pastu na čistenie medzier medzi kachličkami

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieAj v časoch čističov, ktoré sa na špinu len pozrú a tá rezignuje sa nám môže stať, že je pred nami skutočná výzva – veľmi zašpinené špáry medzi kachličkami.

Niektorí radšej vymenia celú kúpeľňu, ak to však nie je možné, vypočujte si náš tip. Je ekologický a účinný. Čo budeme potrebovať na výrobu čistiacej pasty povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

Potrebujeme: 7 šálok vody, štvrť šálky octu, tretinu šálky citrónovej šťavy a pol šálky jedlej sódy. Aj keď je princíp výroby taký jednoduchý, že nestojí za reč, povieme si ho.

Ingrediencie dáme do stredne veľkej misy a všetky ingrediencie zmiešame, až vznikne jednotná zmes. Zmes nanesieme do špár, necháme pôsobiť 10 minút a môžeme sa pustiť do čistenia.

Najlepšie sa špáry čistia tvrdou zubnou kefkou. Nie je to síce lákavá predstava a dosť sa pri tom narobíte, útechou vám môže byť aspoň to, že to nebudete musieť robiť často.

Počuli ste dobre. Ak máte tie špinavé špáry na zemi, áno, šup na všetky štyri. Nič sa nedá robiť, takto by ste museli špáry drhnúť aj s klasickým chemickým čističom. Ideálne je veľkej nečistote v špárach predchádzať.

Ak máte vlhkú kúpeľňu, v ktorej je problém poriadne vyvetrať, z času na čas vás môže trápiť pleseň medzi vaňou a kachličkami. V tom prípade spolu zmiešajte v rovnakom pomere ocot s bielidlom. Natrite problematické miesta a nechajte pôsobiť 10 minút. Vydrhnite hubkou a výsledok sa dostaví.

Zajtra poradíme, čím nahradíte vajíčka, keď doma žiadne nemáte. 

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 29.9.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>