Muchy nemusíte zabíjať, vyrobte si s nami na ne plašičku

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieOtravných múch sme sa už zbavovali - najmä vôňou. Dnes pritvrdíme a zvolíme boj psychologický. Dostal sa k nám šikovný trik, o ktorý sa s vami veľmi radi podelíme.

Muchy sa totiž nášho vynálezu totiž budú báť. Čo potrebujeme na výrobu, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

1 väčšie uzatvárateľné plastové vrecúško, 2 hrnčeky vody, 2 lyžičky soli, citrónovú šťavu a niekoľko drobných mincí, prípadne dobre poslúži aj hliníková fólia.

Znie to zaujímavo, tak poďme vyrábať. V nádobe zmiešajte vodu, soľ a citrónovú šťavu, vlejte do vrecúška a pridajte mince alebo kúsky fólie. Uistite sa, že vrecúško je dobre uzavreté.

Vrecko s vodou zaveste veľmi vysoko blízko miesta, kde mienite odpočívať a nechcete byť rušení muchami. Môžete použiť všeličo, osvedčili sa napr. kancelárske spony, ktoré vrecúško jednak dobre zatvoria a vytvoria aj háčiky na to, aby ste ho mohli zavesiť. A plašička múch je hotová.

A možno bude aj dobre, keď si povieme, ako to vlastne funguje. Muchy majú zložené oči. Ľudské oko má zrenice, ktoré regulujú množstvo svetla, ktoré do nich vstupuje.

Oči múch takúto výhodu nemajú, takže odrazené svetlo na ne pôsobí ako strašiak – rýchlo odletia preč. Preto samotné vrecko s vodou fungovať nebude. Až keď doň vložíme kúsky fólie a ich odlesk zvýrazníme pomocou soli a citrónu, hmyz odplašíme.

Zajtra urobíme všetko preto, aby zelené paradajky dozreli. 

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 14.9.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>