Mrazené vence a gule – ozdoby

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieAj keď sa oteplilo, nebude to stav trvalý. Zima príde a my na to budeme pripravení. Minimálne, čo sa týka vonkajšej výzdoby - naučíme sa vyrábať mrazené ozdoby. Hneď na úvod jedno upozornenie: tieto ozdoby vás budú tešiť iba v mínusovej teplote alebo keď bude okolo nuly. Najprv vyrobíme ľadový veniec. Ako na to povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

Do kruhovej formy na koláč s otvorom v strede, naaranžujte nasucho veniec. Nemusíte vôbec nič prepletať alebo uväzovať, pretože celý veniec zalejete vodou, necháte ju cez noc zmrznúť na ľad, veniec vyklopíte a zavesíte na stuhu, prípadne necháte slučku „vmrznúť“ priamo do venca.

Môžete ich zavesiť na pergolu alebo strom v záhrade. Na vchodové dvere ich radšej nedávajte, keď príde odmäk, mohli by ste to oľutovať. 

V zime, keď mrzne, vyzerajú tieto ozdoby naozaj pekne. A nemusia to byť len vence, môžu to byť aj mrazené gule.

Balónik naplníte vodou, ktorú predtým zafarbíte potravinárskym farbivom. Cez otvor balónika vložte do vody povrázok alebo stuhu, previažte ju a nechajte zamrznúť. Balónik strhnite a môžete ľadové gule zavesiť. Ak máte chuť na experimenty, do vody môžete dať sušené ovocie, hrozienka alebo malé vianočné ozdoby.

Gule tiež môžete vyzdobiť tak, že prepcháte do vody v balóniku rôzne dekoračné predmety. Na dolniakoch si mrazené ozdoby veľmi neužijete, zato v horách a chladných dolinách môžete ešte viac experimentovať a vyzdobiť si takto záhradu. 

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 23.11.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>