Jadrové mydlo je skvelé na všetky organické škvrny

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieDnes sa zorientujeme v jednej veľmi dôležitej zložke niektorých eko výrobkov. Je to jadrové alebo žlčové mydlo. Majú ho v drogériách a je naozaj dobré vedieť, pod akým názvom ho vlastne v regáloch máme hľadať. Vysvetlí zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová: 

Jadrové mydlo skutočne obsahuje koncentrát volskej žlče, a preto sa niekedy do slovenčiny prekladá ako žlčové mydlo ale v slovenčine sa používa výraz jadrové mydlo, v češtine „žlučové mýdlo“.

Keď sme sa tak pekne zorientovali v názve, povedzme si, prečo by jadrové mydlo nemalo chýbať v žiadnej eko domácnosti: odstráni takmer každú škvrnu, vyrába sa z neho ekologický prací gel a dá sa použiť na veľa spôsobov v domácnosti.

Zdrojom škvŕn môže byť napríklad tráva, krv, hlina, blato, spotené goliere košieľ a podobne. Na všetky tieto všeobecne nazývané organické škvrny výborne funguje jadrové mydlo, len treba zareagovať relatívne rýchlo – čím skôr sa použije, tým skôr a lepšie škvrnu odstráni.   

S jadrovým mydlom treba vedieť pracovať, aby ste si nezničili šaty ani ruky.

Nenechávať bielizeň namočenú v roztoku jadrového mydla, pretože môže rozožierať látku. Za tie roky, čo to používam, ešte sa mi to nikdy nestalo, ale pre istotu, aby tú tkaninu nerozožralo.

Ten, kto má citlivé ruky, by mal ručne prať v rukaviciach, alebo si jeho razantnú povahu vyskúšať dopredu. Po dôkladnom vyžmýkaní už žiadny dôsledok jeho použitia na pokožku nepoznám.

Nie je vhodné pre vegánov, protože je naozaj vyrobené zo žlče.

Zajtra budeme voňaví. Vyrobíme si vlastný tuhý parfém. 

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 5.5.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>