Čo je dobré na antikor?

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieKoľkokrát ste si už povedali, že vám bol ten nerezový drez čert dlžný? Všetko na ňom vidno, treba ho leštiť v jednom kuse a vodný kameň ho má evidentne medzi favoritmi. Dnes teda budeme drhnúť všetko z antikoru. Aké základné zložky na to potrebujeme, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

Pomôže nám ocot, zubná pasta so sódou bikarbónou alebo kypriacim práškom. Začneme octom: do rozprašovača dáme čistý neriedený ocot, alebo na octovú fľašu dáme vrchnáčik s rozprašovačom, to je praktickejšie. Nastriekame na nerezové plochy, necháme chvíľu pôsobiť a opláchneme vodou. Nakoniec preleštíme suchou bavlnenou handričkou alebo papierovým obrúskom. A bude ako nový.

Ak tam nemáte zájdenú špinu, tak je to najrýchlejší spôsob, ako antikorové plochy krásne naleštiť. Je síce trochu nevábny, čo sa vône týka, ale to sa rýchlo vyvetrá. Namiesto octu môžeme použiť aj citrónovú šťavu.

Teraz v boji trošku pritvrdíme a vyrobíme si pastu na odolnú špinu. Stále sa to týka antikorových plôch. Zubnú pastu zmiešame s kypriacim práškom alebo sódou bikarbónou, nanesieme, necháme 5 minút pôsobiť a umyjeme vodou. Nakoniec preleštíme handričkou.

Na odolnú špinu a pripáleniny máme ešte jednu radu a pridáme k nej aj tipy na krásny lesk.

Použijeme obyčajnú jedlú sódu, ktorú si vodou zahustíme na kašičku. Pomôže odstrániť väčšiu špinu aj nepekné šmuhy. A ocot sa zase postará o zvýšenie lesku. Stačí ho naliať na handričku a pretrieť ním povrch spotrebiča. Vrátiť lesk nerezovému materiálu pomôže aj olivový olej, pár kvapiek na handričke, ktorou vyčistený spotrebič pretrieme, urobí neuveriteľný zázrak. 

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 15.3.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>