Čistíme plastové nádobky a plastový riad

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informáciePlastové nádoby a riad - to nie je v našich domácnostiach nič ojedinelé a výnimkou nie je ani to, že ich v niektorých prípadoch nevieme vydrhnúť. Niekoľko tipov má pre nás zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová:

Ak máte plastové nádobky zanesené od škvŕn, ktoré sa nedajú umyť, skúste naniesť na hubku pár kvapiek oleja a škvrnu tým vydrhnúť. Potom nádobku klasicky umyte vo vode so saponátom. K tejto základnej rade ponúkame aj nadstavbu.

Škvrny od čaju a potravín z plastového riadu odstránite handričkou, na ktorú nasypete prášok do pečiva, jemne vydrhnete a potom opláchnete octom.

Plastové dózy alebo misky radi preberajú pach svojho obsahu. Tak s tým niečo urobíme. Pachu sa zbavíte, keď do nich dáte kávovú usadeninu, uzavriete a necháte cez noc účinkovať. Káva zápach zneutralizuje.
Na zápach z plastových nádob pomôže tiež, keď ich namočíte na 2 hodiny do vody s citrónovou šťavou, alebo do octového roztoku.

Plastové nádobky niekedy aj menia farbu, najmä od farebných štiav a čaju.

Zahnednutú umelohmotnú dojčenskú fľašu vyčistíte pomocou 1-2 kypriacich práškov do pečiva rozpustených v horúcej vode. Necháte pôsobiť aspoň 30 minút, potom dôkladne pretrepete a vymyjete horúcou vodou. Zajtra vám ponúkneme zaujímavé tipy, ako sa dopracovať k čistým a nalešteným oknám. 

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 8.12.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>