Čistíme mastné škvrny v kuchyni

Stiahnite si elektronickú príručku zdarma.

Stiahnite si TOP 3

Aktuálne informácieDnes to bude najmä stručne, ale tá hodnota informácie! Budeme čistiť kuchyňu od mastných škvŕn. Niekedy sa nám nejaká pritrafí, alebo musíme drhnúť mastný film na digestore, ktorý sme si pridlho nevšímali. Čo s tým, povie zberateľka domácich receptov Miriam Štolfová.

Vyrobíme si odmasťovač. Zmiešajte jedlú sódu a olej v rovnakom pomere a vymiešajte to na kašičku. Natrite ju na mastné škvrny alebo ňou potrite súvislú mastnú plochu a nechajte pôsobiť minimálne 20 minút. Potom to otrite vlhkou handrou alebo papierovým obrúskom.  Pri naozaj silnom znečistení to možno budete musieť ešte raz zopakovať.

Kto by to bol povedal, že olej tak dobre funguje ako prísada v odmasťovači. No funguje! Aby vám na povrchu nezostali mastné šmuhy, môžete to ešte pretrieť nie veľmi koncentrovanou mydlovou vodou a papierovým obrúskom.

Náš druhý tip poteší všetkých, ktorí sú schopní nechať zaschnúť špinavý riad na ťažko umývateľný stupeň. Je to veľmi jednoduché a ušetrí vám to kopu času.  

Riad dajte do drezu a zalejte vodou tak, aby v nej bol celý ponorený. Do vody nalejte dva poháre horúceho octu a nechajte pôsobiť. Kým vodný kúpeľ vychladne, zaschnutá špina bude preč. Potom stačí riad opláchnuť studenou vodou.

Táto metóda vám pomôže aj vtedy, ak máte použitý riad a žiadnu teplú vodu.

 

Počuli ste v Rádiu Slovensko v relácii Zručne stručne s Barbarou Štubňovou a Miriam dňa 18.11.2016. V audio podobe si vypočujete tu >>>